• Facebook
  • Instagram
  • Twitter
Arama
«
KONSEPT 1

OnePlus’ın kurucu ortağı Carl Pei tarafından yaratılan hiçbir şey, geçtiğimiz günlerde ilk ürününü bu yaz piyasaya süreceğini duyurdu: gerçek kablosuz kulaklıklar. Şimdi firma, tasarım felsefesini sergileyen ve gelecek tomurcuklara benzeyebilecek bir ürün olan Concept 1’in görsellerini yayınladı.

.

Nothing ile ilgili çok fazla tartışma var . Londra merkezli teknoloji şirketi, Reddit CEO’su Steve Huffman ve Twitch’in kurucu ortağı Kevin Lin gibi büyük teknoloji isimlerinden şimdiden 22 milyon dolardan fazla fon topladı.

.

Carl Pei's Nothing, yarı şeffaf Konsept 1'i ortaya koyuyor

.

Pei, Konsept 1 tanıtım gönderisinde tipik olarak belirsizdi – cihazın ne olduğunu bile belirtmiyor – ancak tasarım kesinlikle gerçek kablosuz kulaklıkları akla getiriyor.

.

Konsept 1, iç işleyişi gösteren yarı şeffaf bir dış kasaya sahiptir ve Pei’nin dediği gibi “teknolojiyi insanlara yakınlaştırma konusundaki kararlılığımızı somutlaştırır.” Metalik bir üst ve kırmızı vurgu ile oldukça şık.

.

.

Konsept 1’in tasarımı “büyükannesinin tütün piposundan” esinlenmiştir. Hiçbir şey, ürünlerinin yıllarca kendilerini taze hissettirmek için tanıdık nesnelerden ilham aldığını söylemez. Şubat ayında şirket , ürün yol haritası üzerinde Stockholm merkezli tasarımcılar Teenage Engineering ile çalıştığını duyurdu.

.

“Teknolojiyi, her gramın ve her baytın bir amaç için yaşadığı işlenmemiş teknolojiyi kucaklayarak temel unsurlara ayırıyoruz. Yalnızca kullanıcı deneyimine gerçek değer katan şeylere odaklanmak için yüzeyde gereksiz markalama gibi yüzeysel olan her şeyi soyuyoruz, ”diye yazıyor Pei. “Bir üründen ne çıkarabileceğimizi, ona ne ekleyebileceğimizi düşünmek kadar zaman harcıyoruz.”

.

Hiçbir şey Temel IP’yi alamamasına rağmen, yeni akıllı telefonlar planın bir parçası gibi görünmüyor. Pei, “ekran ve özel cihaz içermeyen, sadece daha insan olmamızı sağlayan, ancak fark edilmeyen teknolojiye” sahip bir teknoloji öngörüyor.

.

Kablosuz kulaklık pazarı kalabalık ve rekabet gücü yüksek bir pazardır, ancak Nothing’in ilk ürünü benzersiz tasarımıyla diğerlerinden ayrılabilir. Umarım göründüğü kadar kulağa hoş gelir.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

%d blogcu bunu beğendi: