«
indir (17)

Geri içinde CES 2020 Intel resmen İris Xe Max denilen DG1 lakaplı ilk ayrık grafik kartı, açıkladı almıştı. Bu GPU, piyasadaki NVIDIA ve AMD ikilisini kırmak için açıklandı ; Chuwi CoreBook Xe, şirketin yeni grafik kartını içeren ilk dizüstü bilgisayar oldu.

Chuwi CoreBook Xe, Iris Xe Max ayrık GPU’yu içerecek ve Nisan 2021’de yaklaşık 599 ABD Doları beklenen fiyat etiketi ile dünya çapında piyasaya sürülecek. Farkında olmayanlar için DG1, Team Blue’nun 10nm süreci üzerine inşa edilen yeni XE mimarisinin bir parçasıdır. 1,65 GHz saat frekansına sahip 768 çekirdek akış işlemcisinin yanı sıra 96 ​​EU (yürütme birimi) ve 4 GB VRAM içerir.

Chuwi CoreBook Xe yakında piyasaya sürülecek, Intel'in DG1 ayrık GPU'sunu içeriyor

DG1 aynı zamanda Intel’in Deeplink teknolojisini de destekliyor ve bu da üretkenlik için video kodlama performansını artırıyor, GPU da performansı NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti MAX-Q’ya yakın olduğu için Destiny 2 gibi AAA düzeyinde oyunları çalıştırmak için yeterince yetenekli. Dizüstü bilgisayar hakkında konuşurken Chuwi CoreBook Xe, profesyonelleri hedef alıyor ve bir iş dizüstü bilgisayarı olarak konumlandırılıyor.

Kaputun altında, yaklaşan dizüstü bilgisayar, dört çekirdek ve sekiz iş parçacığı içeren 10. Nesil Intel Core i5 işlemciye ev sahipliği yapıyor. Maksimum saat hızı 4.2GHz’e kadar ulaşabilir. Ayrıca, 16: 9 en boy oranına sahip ve bir IPS paneli olan 15.6 inçlik bir ekrana sahip. Muhtemel alıcılar ayrıca 1080p panel veya 2K ekran arasında seçim yapabilirler. Şirket, bellek için 256 GB SSD depolama ile eşleştirilmiş 8 GB DDR4 RAM ve 1 TB’a kadar SSD genişletme desteği sunuyor.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *