«
indir (66)

Oyun geçen ay piyasaya sürüldüğünden beri Cyberpunk 2077 ile ilgili herhangi bir şey okuduysanız veya izlediyseniz , oyunun özellikle önceki nesil konsollarda sahip olduğu sorunların çoğunu duymuşsunuzdur. Oyunun durumu, Sony’den nadiren görülen bir yanıt verdi ve oyunu PlayStation Store’dan kaldırdı ve Microsoft ile birlikte isteyen herkese para iadesi teklif etmeye başladı. Cyberpunk 2077’nin piyasaya sürülmesinin üzerinden bir aydan biraz fazla zaman geçti ve şimdi CD Projekt’in kurucu ortağı Marcin Iwiński, oyunda neyin yanlış gittiğini açıklayan bir açıklama yaptı.

Beş dakikalık açıklama kısa bir süre önce Twitter’da yayınlandı ve Iwiński, oyunun konsol versiyonunun “karşılamasını istediğimiz kalite standardını karşılamadığını” kabul ederek açtı. CD Projekt’teki liderlik ekibi adına özür diledi ve oyunculardan, konsol sürümünde olanlar için şirketteki geliştirme ekiplerini suçlamamalarını istedi – daha ziyade, Iwiński bunun kendisinin ve CD Projekt yönetim kurulunun oyunu yayınlama kararı olduğunu söylüyor.

Iwiński’nin açıklamasına daldığında, oyunun “kapsam açısından çok büyük” olduğunu ve büyük bir şehirde geçtiği için özellikle donanım için vergi aldığını belirtiyor. Iwiński, amacın oyunun önce PC’de “destansı” görünmesini sağlamak ve ardından konsollar için deneyimi küçültmek olduğunu açıklıyor. Bu başlangıçta yapılabilir gibi görünse de, Iwiński oyun içi akış sisteminin sürekli olarak değiştirilmesi ve iyileştirilmesi gerektiğini ve oyun CD Projekt’i test ederken aslında oyuncuların yaşadığı birçok sorunu gözden kaçırdığını söylüyor. Iwiński’ye göre CD Projekt, Cyberpunk’ın sıfırıncı gün yamasında konsol sürümünde gerekli iyileştirmeleri sağlayabileceğine inanıyordu .

Iwiński, daha sonra, stüdyonun sıfır yamasındaki sürekli çalışması nedeniyle, konsol anahtarlarının piyasaya sürülmeden sadece birkaç gün öncesine kadar kullanılamayacağı ilk başta yalnızca PC anahtarlarının gözden geçiriciler tarafından kullanılabildiğini gören inceleme sürecini ele alıyor. Tüm bunlara evden çalışmanın getirdiği zorlukları da eklediğinizde, görünen o ki, CD Projekt Red’deki liderlik, oyunun konsol sürümüyle başa çıkabileceğinden daha fazlasını ısırdı.

Cyberpunk 2077'nin lansman felaketi açıklandı - CD Projekt kurucu ortağı hepsini döktü

Iwiński , yukarıda gördüğünüz zaman çizelgesini paylaşarak şirketin geleceğe yönelik planlarını Cyberpunk ile de ele aldı . Yama 1.1 ve Yama 1.2’nin bu yılın başlarında büyük iyileştirmelerle geldiğini göreceğiz ve ardından şirket 2021’in geri kalanında oyun için güncellemeler ve iyileştirmeler göndermeye devam edecek. Ayrıca bu yıl oyun için ücretsiz DLC’ler de göreceğiz. Iwiński, 2021’de daha sonra gelecek vaat edilen yeni nesil konsol güncellemesi ile – yılın ikinci yarısında gelmesi gerektiğini söylüyor.

CD Projekt liderliğinin oyunun durumuyla ilgili bu açıklamayı yapması kesinlikle gerekiyordu, ancak soru, sadece Cyberpunk 2077’nin sahip olduğu gerçeğiyle yanmış hisseden konsol oyuncuları (ve daha az ölçüde PC oyuncuları) için bunun yeterli olup olmadığıdır. ama aynı zamanda bazılarının oyundan beklediği şey de bu değildi. CD Projekt kesinlikle önümüzdeki aylarda işini kesecek, ancak şimdilik oyunda hayal kırıklığına uğramış herkes Iwiński’nin yukarıdaki açıklamasının tamamını izlemeli.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *