DJI FPV, pilot için gözlüklü süper hızlı bir 4K drone | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

DJI FPV, pilot için gözlüklü süper hızlı bir 4K drone

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

DJI FPV, pilot için gözlüklü süper hızlı bir 4K drone

DJI, pilotlar için birinci şahıs bakış açısı ve daha kolay uçuş için yeni, tek elle hareket kontrolörü vaat eden DJI FPV ile en son drone’unu açıkladı. Şirket tarafından hibrit bir drone olarak tanımlanan model, bir yarışçının hızını ve çevikliğini birleştirirken, geleneksel bir modelin sinematik kamera çalışmasını sunmaya devam ettiğini iddia ediyor.

DJI, FPV’nin 87 mil / saate kadar uçabileceğini ve 2,0 saniyede 0-62 mil / saate çıkabileceğini söylüyor. Tek eksenli bir gimbal üzerinde önde 4K / 60fps 120 Mbps kamera bulunurken, DJI’nin RockSteady sabitleme sistemi pürüzsüzlük katıyor ve panjuru kesiyor.

Bozulma düzeltmesi, balık gözü görünümünden kurtulur ve ayrıca 1080p ve 120 fps’de 4x Ağır Çekim desteği vardır. Görüntüler H.265 veya H.264 formatlarında kaydedilebilir.

FPV pilotuna dronun önünde olanın ön cepheden bir görünümünü veren bir gözlük setinin etrafına inşa edildi. DJI FPV Googles V2, şirketin 6 milden fazla menzil, 50 Mbps bant genişliği ve otomatik anahtarlamalı çift frekanslı yeni O3 iletim sistemini kullanıyor. Büyük gelişme, gecikmede bir kesinti.

DJI FPV, pilot için gözlüklü süper hızlı bir 4K drone

Üç farklı mod vardır. Standart, düşük gecikmeli HD modunda, Goggles V2, 142 derece görüş alanıyla (FOV) 60 fps’de veya 150 derece FOV ile 50 fps’de – ve düşük gecikme süresiyle 1440 x 810p görüntüyü geri ışınlayacaktır. DJI, 40 ms diyor. Düzgün mod, 1440 × 810p 120 fps’de 142 ° FOV veya 100 fps’de 150 ° FOV’da çözünürlüklerle gecikmeyi 28ms’nin altına indirir.

Son olarak, seyirci modu, her biri pilotun görüşünü paylaşan sekiz adede kadar ek gözlük setinin bağlanmasına izin verecektir.

Pilot yeteneklerine bağlı olarak üç uçuş modu olacak. Normal mod, diğer DJI dronların yaptığı gibi çalışacaktır: FPV, GPS ve / veya görsel konumlandırma sistemleri kullanarak yerinde duracaktır. Potansiyel tehlikeleri tespit etmek ve otomatik olarak yavaşlamak için ön engel algılama sensörlerini kullanacak, ancak pilotların kendilerinin FPV’yi onlardan uzaklaştırması gerekecek.

Manuel modda, hem gezinme hem de sensör özellikleri devre dışı bırakılır. Pilot, drone üzerinde tam kontrole sahip. Son olarak, Spor modu, Manuel modun daha “dinamik hareket yeteneklerinden” bazıları ile bu ikisini harmanlıyor, ancak Normal modun bazı güvenlik özellikleri tekrar açılmış durumda. Yeni başlayanlar için tamamen bireysel kontrole alışmak için orta bir adım olması amaçlanmıştır.

DJI FPV, pilot için gözlüklü süper hızlı bir 4K drone

İsteğe bağlı bir Hareket Kontrol Cihazı, tüm önemli uçuş kontrollerini tek, hareketle etkinleştirilmiş bir kumanda kolunda yoğunlaştırır. Tüm uçuş modlarında bir Acil Durum Freni ve Uçma özelliği bulunur ve uçağı otomatik olarak kalktığı yere geri çağıracak bir Eve Dönüş seçeneği vardır. Bu manuel olarak tetiklenebilir veya iletim sinyali varsayılan ise varsayılan olarak devreye girer. FPV Goggles, yakınlarda ADS-B vericisi olan herhangi bir uçak varsa, sesli ve görsel bildirimler için bir ADS-B alıcısına sahiptir.

DJI FPV bugünden itibaren mevcuttur ve FPV Combo için 1.299 $ fiyatla satılmaktadır . Bu, drone, uzaktan kumanda 2, FPV Goggles V2, bir pil ve gerekli tüm kabloları içerir. DJI FPV Fly More Kit, 299 $ ‘a iki ekstra pil ve bir şarj hub’ına sahipken, Motion Controller 199 $’ a ayrı satılıyor.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: