«
ATAK ELECTRIC

Karsan’ın yerli mühendislerle ürettiği, dünyanın ilk elektrikli seri üretim 4. seviye sürücüsüz otobüsü Atak Electric dünyada ilk olarak yola çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katıldığı törenle tanıtılan araç, Külliye’nin bahçesinde test edildi. Erdoğan, tanıtımdan önce Kabine Toplantısı’na Atak Electric ile gittiğini gösteren bir paylaşım da yaptı.

.

Dünyada Bir İlk Olan Otonom ‘Atak Electric’ Yolda!

.

Cumhurbaşkanı: Makam Aracı Da Neden Otonom Olmasın

.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk mühendisleri tarafından geliştirilen dünyanın ilk elektrikli seri üretim 4. seviye sürücüsüz otobüsün tanıtım sürüşüne katıldı.

.

Dünyada Bir İlk Olan Otonom ‘Atak Electric’ Yolda!

.

Aracın test sürüşü Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atak Electric ile ilgili “Yıl sonuna kadar 24 metrelik olanı da yapılacak. Seri üretimle birlikte bu sektörde inanıyorum ki ülkemizin adını da markalarımızın adını da duyuracaklar. Bunun adımının Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nden atılmış olması bizi ayrıca memnun etmiştir.” açıklamasını yaptı.

.

Temiz enerji kullanımına da vurgu yapan Erdoğan Elon Musk’la yaptığı görüşme hakkında “Kendilerine bu konuları görüşmeye hazır olduğumuzu söyledik. Karsan ve ekibini tebrik ediyorum. Ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olsun.” dedi.

.

Erdoğan, “Makam aracınız da otonom olacak mı?” sorusuna ise “Tabi ileride neden olmasın?” diye cevap verdi.

.

Kabine Toplantısına Gitti

.

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısına, Türk mühendisleri tarafından geliştirilen dünyanın ilk seri üretim 4. seviye sürücüsüz elektrikli otobüsü Atak Electric ile gittiklerini belirtti.

.

.

Twitter hesabından elektrikli otobüsün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki test sürüşünü gerçekleştirdikleri esnada çekilen foroğrafları paylaşan Erdoğan, “Kabine toplantımıza, Türk mühendisleri tarafından geliştirilen dünyanın ilk seri üretim 4. seviye sürücüsüz elektrikli otobüsü Atak Electric ile gidiyoruz.” ifadesini kullandı.

 .

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *