«
E3 2021

Geçtiğimiz yıl koronavirüs salgınından dolayı gerçekleştirilemeyen E3 fuarının bu seneki sonucu belli olmaya başladı. Buna göre E3 2021 etkinliğinin Haziran ayında dijital olarak düzenlenmesi için çalışmalar devam ediyor.

.

.

E3 2021 Fuarına Dijital Olarak Katılım Sağlanacak

.

Her sene oyun endüstrisindeki yeniliklerin ve yüksek bütçeli oyunların tanıtımının yapıldığı E3 fuarını düzenleyen ESA’nın, 2021 yılı için sanal bir etkinlik planladığı iddiaları mevcut. Söz konusu iddialar henüz doğrulanmamış olsa da, etkinliğin bu seneki versiyonunda belirgin değişiklikler oyun severleri bekliyor olacak. VCG tarafından ayrıntılarına erişilen etkinlik, 15-17 Haziran tarihleri arasında yapılacak. Bunun yanında ESA, ana sergi saatleri dışında bazı hayırseverlik faaliyetlerine de katılacak.

.

.

Etkinlik için belirli oyunlara ve yayıncılara odaklanan, soru cevap konseptinde olacak olan iki saatlik programlar yapılması düşünülüyor. ESA ayrıca 14 Haziran’da bir ön gala düzenleyerek küçük ölçekli oyunlar için daha fazla kendini gösterme imkanı sunmak istiyor. Böylece bu tarz oyunların yayıncılar, oyuncular ve medya tarafından daha fazla tanınması amaçlanıyor.

.

Edinilen bilgilere bakıldığında E3 2021 etkinliğinin öncesindeki hafta medya mensuplarının oyunlara erişimine izin verileceği tahmin ediliyor. Ayrıca Steam gibi tüketici platformları aracılığıyla oyunlara ve demolarına herkesin erişim sağlaması imkanı sunulacak gibi duruyor. Böylece fuar öncesi yayınlanacak ön izlemelerle daha aktif bir etkinlik olması hedefleniyor.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *