«
f085bdc52a93f5dff5e91f2b9fc26cf735d292d5
Elon Musk, bir süredir yörüngeyi uydularla dolduran internet projesi Starlink’in beta sürümünden ne zaman çıkacağını açıkladı. Musk bu bilgiyi, her zaman olduğu gibi Twitter üzerinden paylaştı.

Uzay taşımacılığı şirketi olan SpaceX’in uydu interneti projesi olan Starlink, İsminden sıkça bahsettiriyor. Uzun zamandır yörüngeye gönderdiği çok sayıda uydusu ve internetin hızı hakkında hizmet etmeye çalışıyor. Beta sürümü ile hizmette olan Starlink’in uydu sayıları artmaya devam ettikçe ve çalışmaları arttırıldıkça tüm dünyaya yayılacak.

Sunacağı yüksek internet hızıyla heyecan yaratan Starlink hakkında haliyle ne zaman beta sürümünden çıkacağına yönelik sorular var. Bu konuda Starlink cephesinden net bir açıklama gelmese de Elon Musk Twitter’da gelen bir soruya verdiği cevapla duruma açıklık getirmiş oldu.

Starlink ne zaman beta sürümünden çıkacak

Elon Musk’ın bir takipçisinin ‘Starlink beta sürümünden ne zaman çıkacak?’ sorusuna verdiği cevap ‘önümüzdeki ay’ oldu. Bu da beta sürecinde 50 MB/sn ile 150 Mbps arasında veri hızı sunan Starlink’in yakın zamanda vadettiği yüksek hızlara ulaşabileceği ve daha geniş bir alanda hizmet vermeye başlayacağı anlamına geliyor.

Ancak tabii ki beta sürümü sonrası sürecin nasıl ilerleyeceğini ve Avrupa – Amerika dışındaki bölgelerde hizmetin ne oranda yaygınlaşacağını görmek için resmi ve detaylı bir açıklama beklememiz gerekiyor. Aslında Elon Musk yaz başında Starlink’in ağustos itibarıyla tüm dünyada kullanıma sunulacağını söylemişti ancak bu gerçekleşmedi. Haliyle önümüzdeki ay neler olup biteceğini de kestirmek pek mümkün değil, bekleyip göreceğiz.

Bir Cevap Yaz

DonanımForum Editör Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *