«
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. Hisense, Dünyada İlk Bükülebilir Ekranlı Lazer TV’sini Duyurdu.

Hisense, Dünyada İlk Bükülebilir Ekranlı Lazer TV’sini Duyurdu.

46b3e700a93b0407ab1fffaababc421d9f4bcec7
Çin merkezli TV üreticisi Hisense dünyanın ilk yuvarlanabilir ekranlı lazer televizyonunu duyurdu. Henüz satışına başlanmayan televizyon, web sitesi üzerinden 1 dolar karşılığında rezerve edilebilir.

Katlanabilen ekran merağı son yıllarda iyice artmış bulunmakta. Özellikle geçtiğimiz yıldan itibaren Samsung öncülüğünde Xiaomi, Vivo, Apple, Huawei, Oppo, Google, OnePlus gibi firmaların da katlanabile ekranlı cihaz çalışmaları hız kazandı. Samsung ve Lenovo bilgisayar çeşitlerinde bu teknolojiyi kullanmaya başladıklarını duyurmuştu. LG de bu teknolojiyi kullanıp katlanabilir ekranlı bir TV satışa koymuştu.

Ancak Çin merkezli Hisense adlı televizyon üreticisi şirket dünyanın ilk yuvarlanabilir, sarılabilir ekranlı televizyonunu Hisense Laser TV’yi tanıttı. Küresel Lazer Görüntüleme Teknolojisi ve Endüstri Geliştirme Forumu’nda tanıtılan türünün ilk ve tek örneği olan televizyonun bu yıl içinde satışa sunulması planlanıyor.

Şirket daha önce bükülebilir ekranlı lazer televizyon ile ilgili 70’den fazla patent başvurusunda bulunmuştu. Başarılı olan bu televizyonun tasarımını incelediğimizde öncelikle minimal çerçevesi dikkat çekiyor. Havacılık sınıfı yüksek teknolojili malzemeler kullanılarak üretilen bu televizyon düzlük ve sertlik gereksinimlerinin yanı sıra kıvrılmaların esneklik gereksinimlerini karşılıyor. Tam renkli lazer teknolojisiyle çalışan bu yeni Hisense Lazer TV, 77 inçlik büyük bir ekran paneline sahip. Ekranıyla 4K ultra yüksek HDR çözünürlük, %107 BT.2020 ultra geniş renk gamı ve 350 nits parlaklıkla kullanıcılara güzel bir deneyim sunuyor.

Yeni lazer TV tiyatro salonu düzeyinde bir performans için Transvision görsel motoru ve Harmon Kardon hoparlörlere sahip. Üst düzey bir ses performansı için ise Dolby ses efektleri DTS ikili kod çözme desteğiyle geliyor.  Şirket televizyon ekranı açıldığında tiyatro, aşağı indirildiğinde ise opera binası gibi bir deneyim sunduğunu söylüyor. Hisense Group Holding Company Başkan Yardımcısı Yu Zhitao yeni televizyonu şu sözleriyle tanıttı: Lazer ekran bir dizi uzay çözümü. Hisense’in dünyanın ilk bükülebilir ekranlı Lazer TV’si ise sadece bir başlangıç.

Bir Cevap Yaz

DonanımForum Editör Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *