En İyi Orta Segment Telefonlar | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

En İyi Orta Segment Telefonlar

avatar

Donanım Forum

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

En İyi Orta Segment Telefonlar

En İyi Orta Segment Telefonlar

Akıllı telefonlar hayatımızın olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Artık her yaştan insan akıllı telefonları kullanarak günlük yaşantısında ihtiyaç duydukları işleri yapmakta. Telefonların yalnızca bir iletişim aracı olmaktan çıkması çok farklı özellikler sahip olan ürünlerin de karşımıza gelmesini sağlıyor.

Geçmiş yıllarda birçok kişi markaların amiral gemisi olarak tabir edilen, en son çıkan modellerini tercih ediyordu. Ancak döviz kurlarında yaşanan artışlar ve telefonların belirli bir seviyenin üzerine çıkması birçok kişiyi orta segment modellere yöneltti.

2021 senesinde akıllı telefon almayı düşünüyorsanız ve gönlünüz orta segmentten yanaysa birazdan belirteceğimiz 10 farklı telefon modelinden bir tanesini seçebilirsiniz. Tabi ki bunlar dışında tercih edebileceğiniz çok sayıda akıllı telefon modeli mevcut.

 1. Honor 30
 2. Huawei Nova 7
 3. Xiaomi Redmi K30 5G
 4. Xiaomi Mi 10 Lite 5G
 5. Huawei P40 Lite
 6. Realme 7
 7. Redmi Note 8 Pro
 8. Realme 6
 9. Realme 7 Pro
 10. Poco X3 NFC

Orta Segment Telefonlarda Neye Dikkat Edilmesi Gerekli?

Orta segment telefonları birbirinden ayıran çok sayıda farklı özellik mevcut. Sizin kullanım tarzınıza en uygun olan modeli seçmeniz gerekli. Kendi akıllı telefonunuzu en çok hangi türde kullandığınızı düşünüp ona göre karar vermeniz gerekiyor.

Telefonlarda oyun oynamayı seviyorsanız tercihiniz işlemcisi ve belleği güçlü olan orta segment telefonlar olmalı. Tabi ki bataryasının özelliklerine de dikkat etmeniz gerekiyor. Oyun oynarken sürekli olarak şarjının bitmesini istemezsiniz.

Telefonunuzu fotoğraf, video çekimi ya da canlı yayın gibi amaçlarla kullanan bir kişiyseniz sizin için ilk öncelik kamera kalitesi olacaktır. Ön ve arka kamerası en iyi özelliklere sahip olan orta segment telefonları tercih edebilirsiniz.

Bütün bu özelliklerin yanında telefonların ekran boyutu da önem arz ediyor. Telefonunuzu hangi amaçla kullanırsanız kullanın ekranların boyutu sizin için bir konfor demek. Ancak ekranların boyunun yükselmesi telefonun hem ebadını hem de ağırlığını yükseltir. Bu da taşımanın daha zor olmasına anlamına gelecektir. Bu dengeyi iyi bir şekilde kurmanız gerekli.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
 • MEHMET SELVİ1 ay önce
 • Teknolojinin son harikası. Muhteşem.

%d blogcu bunu beğendi: