Epic,Apple Savaşında Microsoft Da Devrede! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Epic,Apple Savaşında Microsoft Da Devrede!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Epic,Apple Savaşında Microsoft Da Devrede!

Epic Games ile Apple arasında süren Fortnite ödeme yöntemi güncellemesi savaşında Microsoft arabuluculuk yapma niyetinde. Apple’ın son olarak Unreal Engine güncellemelerini de engelleyeceğini söylemesi üzerine, Microsoft bunun neden oyun sektörünü baltalayacağını açıklayan bir bildiri yayınladı.

.

Epic Games Apple savaşı mobil oyun sektörünü baltalayabilir.

.

Microsoft, geçen haftadan beri devam eden bu tartışmada taraf olmak yerine, neden Unreal Engine gibi bir oyun motorunun engellenmemesi gerektiğini açıklayan bir beyan yayınladı. Beyan Oyun Geliştirici Deneyimleri Genel Müdürü Kevin Gammill tarafından yayınlandı.

.

Unreal Engine, PUBG başta olmak üzere birçok üst seviye mobil oyunun geliştirilmesinde kullanılıyor. Microsoft bu güncellemelerin engellenmesi sonrası, App Store üzerinde üst sıralarda listelenen oyunların güncelleme sorunlarıyla karşı karşıya riskinin altını çizdi.

epic apple, epic games apple, fortnite güncellemesi, mobil oyun

Microsoft iki büyük teknoloji firmasının bu sert savaşının, birçok oyun geliştiricisine ve mobil oyun sektörüne zarar vereceği görüşünde. Apple’dan Unreal Engine güncelleştirmelerini bu konunun dışında bırakması gerektiğini söyleyen Microsoft, sektörün bu krizden en minimal ölçüde etkilenmesi için devreye girmiş görünüyor.

.

EpicFortnite için yaptığı son güncellemesi ile Google ve Apple ödeme yöntemlerine alternatif ödeme yöntemi eklemişti. Açıkça Apple ve Google geliştiriciler anlaşmalarına aykırı olan bu güncelleme sonrası, Fortnite iki uygulama pazarından birden atılmıştı.

.

Sizce EpicApple savaşında kim haklı, Unreal Engine güncellemeleri engellendiğinde PUBG dahil olmak üzere üst düzey oyun geliştiricileri Apple karşısında sesini yükseltebilir mi? Yorumlarınızı bekliyoruz.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: