«
resized_111fc-581fc207facebook

Facebook, eski popülaritesini artırmak için iki özellik üzerinde oldukça sıkı çalışıyor. Bu iki özellik Gruplar ve Alışveriş’tir ve öyle görünüyor ki Facebook, Gruplar özelliğinden hoşlanan kullanıcıların yararlanmaya başlayabilmesi için potansiyel olarak sona erebilecek türden bir şey olduğu için ikisini birleştirmek istiyor olabilir. Facebook’un e-ticareti de çabalıyor. 

bildirdiğine göre, temel olarak, bir grubun üyesi olduğunuzda ve grup yöneticileri gönderilerinizde ürünleri etiketlemenize izin veriyorsa, ürünleriniz hakkında paylaşımlarda bulunabilirsiniz ve insanlar bunları doğrudan satın alabilecekler.. Müşteri yolculuğunu, kullanıcıların hemen bir şeyler satın alabilecekleri noktaya kadar kısaltmak, herhangi bir tür satın alma yapmak istemelerini çok daha olası hale getirecek ve bu, Facebook için birçok yönden önemli bir büyüme sağlayabilir.

Facebook Grupları Yeni Bir Alışveriş Özelliği Kazandı

Bununla birlikte, küçük işletmelerin büyük olasılıkla bu tür şeylerden de biraz yararlanabileceklerini belirtmek önemlidir. Ürünlerini satmak isteyen kişiler, yüksek katılım oranları ve birisinin veya diğerinin gönderinizle etkileşime geçmek isteyebileceği güçlü olasılıkları ile bilinen gruplar aracılığıyla bunları doğrudan tüketicilere pazarlayabilecektir.

Bu, Facebook için büyük bir kazanç olabilir, çünkü e-ticaret sektörü ve Gruplar özelliği, kullanıcıların büyük çoğunluğu ile çok iyi geçiniyor. Facebook açıkça hikayesinde yeni bir bölüm başlatmaya çalışıyor ve bu, sosyal medya platformunun çeşitli kullanıcılar için daha önce düşünüldüğü kadar önemli olduğunu hissettirmede uzun bir yol kat edebilir ve bu da olabilecek hasarın bir kısmını tersine çevirebilir. Geçmişte Facebook’un itibarına neden oldu.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *