«
headsup

Digital Wellbeing, kullanıcılarına zihinsel refahlarını gözetme sözü veren bir Android uygulaması şimdi bazı yeni adımlar atıyor.

Birkaç ay önce Digital Wellbeing, tüm Pixels kullanıcıları için “Heads Up” adlı bir özellik sundu ve görünüşe göre bu özellik daha da ilerliyor. Millet XDA Developers önceden Piksel telefona sınırlıydı yeni özellik ancak şimdi Asus Zenfone 8, OnePlus Nord ve Realme X7 Max yanı dahil Android cihazlarında Dijital Wellbeing yeni güncelleme üzerinde de kullanılabilir olduğunu ışığına bu bilgiyi getirdi .

Peki bu yeni Heads Up özelliğinin asıl amacı nedir?

İnsanların cep telefonu cihazlarına o kadar bağımlı olduğu günümüz teknoloji dünyasında, insanlarla konuşmaktan çok telefonlarına bakmak için zaman harcıyorlar ve bu sadece kapılarda değil, dışarıda da oluyor.

Ne zaman dışarı çıkarsanız, her 3 kişiden en az 2’sinin yürürken kendilerini telefonlarına kaptırdığını fark etmişsinizdir ve bu çok tehlikeli olabilir, çünkü bir patika üzerinde yürürken bir arabaya çarpma şansınız en az olsa da, yine de oradadır. Yine incitici veya aşırı derecede utanç verici olabilecek bir duvara, direğe veya bir kişiye doğruca yürüme şansınız var.

Uyarı özelliği, içine girebileceğiniz potansiyel bir tehdit algıladığında mobil ekranlarına bir uyarı mesajı göndererek kullanıcıları çevreleri hakkında uyarır.

Ancak bir özellik bunu nasıl yapar?

Peki, özelliğin düzgün çalışmasını sağlamak için uygulama, harita özelliği aracılığıyla hangi şeylere girebileceğinizi tespit edebilmeniz için her gün işe gitmek için rotanızı belirlemenizi isteyecektir. Bunun dışında kullanıcılar canlı konumlarını kolayca açabilirler, bu da uygulamanın siz dışarıda olduğunuzda sizi uyarmasını kolaylaştıracak ve bunun en iyi yanı, evde olduğunuzda bunu otomatik olarak anlayacak ve size herhangi bir mesaj göndermeyecek olmasıdır. bip sesi.

Teknoloji dünyasının ne kadar ilerlediğini görmek harika. Uygulama, kullanıcılar için faydalı olduğunu kanıtlayan yeni ve harika özelliklerle geliyor ve teknolojinin daha da umut verici olması durumunda geleceğin umutluyuz.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *