«
Facebook

Facebook insanlara finansal olarak yardım etmeye çalışıyor – yoksa kendi yararına mı?

Facebook gidiyor mega platformu ortağı yukarı Coursera ile insanlara Covid-19 dünyayı dönüşmüştür sanal sanayiye adapte yeni fırsatlar sunmaktır. İki yeni kariyer sertifikası üzerinde çalışacak – Pazarlama Analitiği ve Yazılım geliştirme.

Facebook’a göre, yeni kurslar 20 haftalık bir süre ile kendi hızınızda olacak. Kurslar eğitmen tarafından yönetileceğinden, bugün kaydolmanız için size her türlü nedeni veriyorlar. Facebook, öğrencileri seçme konusunda özellikle, büyük ölçüde imtiyazsızlara odaklanıyor.

Facebook, büyümelerine yardımcı olmak için çok sayıda bursun yoksullar arasında kapsamlı bir şekilde dağıtılmasına izin vererek iş arama programlarında çeşitlilik yaratmaya çalışıyor. Sanal dünya çoğu kişinin cebinde biraz ağır olabileceğinden, insanların ücretsiz olarak etkileşimde bulunmalarına ve öğrenmelerine izin vermek oldukça düşünceli bir girişimdir.

Platform, siyahi öğrencilere 100.000 burs tahsis ederken, 3.000’i Covid-19 yerinden edilmiş ajans uzmanlarına tahsis edildi. Ayrıca, yerli öğrenciler, mülteciler, gaziler, asker aileleri, yeniden giriş yapan vatandaşlar vb. için daha fazla burs ayrıldı. Facebook bu başarıya 70’in üzerinde farklı toplum kuruluşu ile ortaklık kurarak ulaştı.

Facebook, yeni haber bülteni yazarları edinirken istihdam fırsatları oluşturmak için Coursera ile ortaklık kuruyor

Hem kurslar hem de burs programı, 6000’den fazla kişiye iş bulma konusunda yardımcı olarak çok yardımcı oldu. Bu Coursera ve Facebook işbirliğinin bir temel amacı vardır; pandemi nedeniyle gereken beceri setini değiştirmeye yardımcı olmak için. Küresel bir rapora göre, 2025 yılına kadar çalışanların yarısından fazlasının değişen dünyaya uyum sağlamak için yeniden beceriler kazanması gerekecek. Asıl sebep pandemi olsa da, dünya artık çabalamak için internete büyük ölçüde güveniyor.

Facebook’un menfaati olmadığı sürece herhangi bir faaliyette bulunmadığını artık hepimiz biliyoruz. Buradaki soru, Facebook sayısız burs dağıtmaktan nasıl faydalanacak? Cevap oldukça basit, çünkü dünya dijital bir topluluk oluşturacak, Facebook, platformun dijital toplulukta önde gelenlerden biri olduğu düşünüldüğünde, platforma büyük ölçüde güvenen çok sayıda kullanıcıya sahip olacak.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *