«
Google Arama

Google, mobil cihazlarda tasarımsal değişikliğe gitmeye başladı. Arama sonuçlarının görünümünü basitleştirmeyi amaçlayan şirket, mobil cihazlar için Google Arama‘yı yeniden tasarlıyor.

.

Yeni Tasarım İle Daha Büyük Ve Kalın Metinler Geliyor!

.

Google tarafından Cuma günü yayınlanan bir blog gönderisine göre arama sonuçlarının mobil cihazlardaki görünümü değiştiriliyor. Yeniden tasarımı yöneten Aileen Cheng, yayınlanan blog gönderisinde konuyu şu şekilde açıkladı; İnsanların aradıklarını daha hızlı ve daha kolay bulabilmeleri için biraz basitleşmek adına geri bir adım atmak istedik”

.

Google Arama  .

Yeniden tasarımın amacı daha hızlı taramayı mümkün kılmak. Ayrıca yeni tasarımda daha büyük ve daha kalın metinlerin yanı sıra daha fazla Google yazı tipine sahip metin göreceğiz. Ek olarak kısmen azaltılmış gölgeler sayesinde, arama sonuçları ekranınızın genişliğini daha fazla kaplayacak. Yeniden tasarım ile ilgili teknoloji devi ayrıca, dikkat dağıtmadan önemli bilgileri vurgulamaya yardımcı olmak için renklerin “daha bilinçli olarak” kullanılacağını ifade etti.

.

Test edilen yeni tasarımdan elde edilen çıktılara göre, sayfanın üst kısmında daha fazla bilgi yer alıyor ve bazı görsel karmaşa azaltıyor. Bu durumun, aranılan şeyi bulmak için kullanıcıyı çok fazla aşağı kaydırmaya zorlamadan sonuçların ayrıştırılmasını kolaylaştıracağı düşünülüyor. Google, yenilenen tasarımın önümüzdeki günlerde kullanılabilir olacağını ifade etti.

.

Google’ın yeni tasarımını nasıl buldunuz?

.

Google Arama

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *