«
indir

Amerikan tüketici ve fitness elektroniği şirketi olan Fitbit , bir sonraki ürün yazılımı güncellemesi başladığında Google Assistant’ın bazı cihazlarının bir parçası olacağını paylaştı . Fitness takip şirketinin, 2021 yılının ilk çeyreğinde Google tarafından devralınmasını tamamlaması öngörülüyor ve bugün piyasaya çıkan Fitbit OS 5.1’e yükseltildiklerinde ses asistanını Fitbit Sense ve Versa 3’e dahil edecek .Fitbit Versa 3

Sektör izleyicileri , güncellemenin her iki cihazın da Versa 2 ve 3’te zaten mevcut olan Google Assistant ve Amazon Alexa’yı sunabileceğini ima ettiğini söylüyor . Başlangıçta, Google Asistan henüz  bazı işlevlerden yoksun olacak. 

Google Asistan’ın bu cihazlara tanıtılmasıyla, Android kullanıcıları artık bileklerindeki SMS metin mesajlarına yanıt dikte edebilecek ve Bluetooth üzerinden arama yapmak veya cevaplamak için hoparlörü ve mikrofonu kullanabilecek.

Yani, saatin kendisinde çok az Google Asistan işlevi bulunduğundan, bu etkinliklerin büyük bir kısmı sadece telefonunuzla gerçekleştirilebilir; tüm sesli uyarılar işlenmek üzere Bluetooth üzerinden tekrar telefona yönlendirilir. Telefonunuz olmadan çalışamaz.Fitbit Sense

Google Asistan bugünden itibaren Sense için Fitbit OS 5.1 ve Versa 3’te mevcut olacak. Şu anda İngilizce konuşulan ülkeler için yalnızca ABD İngilizcesi bulunmaktadır. Bununla birlikte, 2021’in başlarında, bu dillerin dahil edileceği daha birçok ülkede kullanıma sunulmasını bekliyoruz. Bu sebeb ile, yükseltme, 2021’in başlarında ana dillerde ve lehçelerde küresel pazara sunulacak.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *