«
images

Gartner’dan gelen en son rapora göre, dünya çapında son kullanıcılara akıllı telefon satışı , bu yılın sonuna kadar yaklaşık 1,5 milyar adet olabilir. Bu, geçen yıla göre yaklaşık yüzde 11,4’lük bir büyümeyi gösteriyor.

Akıllı telefon satışları, esas olarak COVID-19 salgını nedeniyle 2020’de yüzde 10,5 azaldı, ancak şimdi toparlanmaları bekleniyor . Rapor, Batı Avrupa, Latin Amerika ve Asya Pasifik gibi pazarların en güçlü büyümeyi göstermesinin beklendiğini de ekliyor.

Gartner’ın kıdemli araştırma direktörü Anshul Gupta, gecikmiş akıllı telefon değişimleri ve alt uç 5G akıllı telefonların mevcudiyetinin 2021’de akıllı telefon satışlarını artırmaya hazır olduğunu iddia ediyor.

Gartner, dünya çapında akıllı telefon satışlarının 2021'de% 11 artacağını iddia ediyor

5G iletişim teknolojisinin yaygınlaşmasıyla birlikte, başlangıç ​​fiyatı 200 $ olan 5G akıllı telefonların, olgun pazarlarda ve Çin’de talebi yönlendirmesi bekleniyor. Gelişmekte olan ülkelerdeyken, alıcıların birincil odak noktası teknik özellikler olacak ve 5G ağ desteği isteğe bağlı olacak ve eksikliği bir anlaşma olmayacak.

Ayrıca Gartner , 5G akıllı telefon satışlarının 2021’de dünya çapında toplam 539 milyon adet olacağını tahmin ediyor ki bu, yıl içindeki toplam akıllı telefon satışlarının yaklaşık yüzde 35’ini temsil edecek. Bunun nedeni çoğunlukla 5G’nin ABD, Çin, Japonya ve Güney Kore gibi ülkelerde premium telefonlar için standart bir özellik haline gelmesidir.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *