«
indir

Dünyanın en büyük akıllı telefon yonga seti üreticilerinden biri olan Qualcomm, artık şirketin talebi karşılayamadığı konusunda uyardı. Bu, yarı iletken eksikliğinin yaygınlaştığını gösteriyor.

Oto cips sektörü benzer bir sorun bakıyordu ama şimdi Qualcomm sorun sadece otomobil cips gelen genişletilmiştir ve durumun daha kötü yapabilir onaylar bu haberi paylaştı, Bloomberg raporları .

Çoğu yonga seti üreticisine benzer şekilde, Qualcomm, üretimi TSMC ve Samsung gibi üçüncü taraf şirketlere yaptırır . Artık cips talebinin artmasıyla birlikte, üreticilerin tesisleri de geri dönen talebi karşılayamıyor.

Şu anda Qualcomm’un bu talebi karşılama sorununu hızlı bir şekilde çözmesi oldukça zor görünüyor. Ancak sektör raporları, durumun bu yılın ikinci yarısında normal olmasının beklendiğini gösteriyor.

Qualcomm, pazarda artan yonga seti sıkıntısı konusunda uyarıyor

Şu anda Qualcomm’da İcra Kurulu Başkanı olan Steve Mollenkopf, şirketin performansının tedarik kısıtlamaları nedeniyle kısıtlandığını söyledi. Bu yılın sonlarına doğru Haziran ayında yerini Cristiano Amon alacak .

Şirket kısa süre önce finansal verilerini açıkladı. Qualcomm, mali ilk çeyreğinde geçen yıla göre% 62 artışla 8.24 milyar dolarlık gelir bildirdi. Net gelir hisse başına 2,12 dolardı. Bazı kalemler hariç tutulduğunda, kâr, Wall Street’in 2,09 dolarlık ortalama tahminine kıyasla hisse başına 2,17 dolar oldu.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *