«
indir (35)

General Motors ve Ford Motors , şirketlerin devam eden yonga kıtlığı nedeniyle Kuzey Amerika’daki bazı fabrikalarda üretimi geçici olarak durdurduğunu veya kapatmayı uzattığını doğruladı.

General Motors fabrika kapanışları , parçaların bozulması nedeniyle zaten geçici olarak kapatılan planlar için bir veya iki ila birkaç hafta arasında değişiyor . Önümüzdeki hafta şirket, orta boy pikapların üretimini yaklaşık iki hafta durdurulduktan sonra yeniden başlatmayı planlıyor.

Öte yandan Ford, önümüzdeki haftaya kadar Illinois ve Missouri’deki planlarından ikisinde ek kesinti süresini içerecek şekilde zaman çizelgesini güncelledi. Ayrıca, Michigan’daki Flat Rock Assembly fabrikasını Pazartesi gününden itibaren bir hafta süreyle kapatıyor. Bu yeni değişikliklerle, etkilenen araçlar arasında Explorer, Lincoln Aviator SUV’ler, Ford Mustang ve Transit Vanlar bulunuyor.

General Motors ve Ford, talaş kıtlığı nedeniyle üretimi geçici olarak askıya aldı

Yarı iletken malzemeler, aracın bilgi-eğlence sisteminde ve diğerlerinin yanı sıra hidrolik direksiyon ve fren sisteminde kullanılan temel bileşenlerdir. Talep artarken COVID-19 salgını nedeniyle birkaç plan etkilendiğinden, otomobil üreticileri yarı iletken bileşenlerin tedarikiyle ilgili sorunlarla karşı karşıya .

Ford daha önce şirketin 2021’de çip sıkıntısının kazancını 1 milyar dolar azaltarak 2.5 milyar dolara düşürmesini beklediğini söylemişti. Öte yandan, General Motors’un bu yıl 10 milyar ila 11 milyar dolar kazanması bekleniyor. Bu tahmin, serbest nakit akışına 1,5 milyar ila 2,5 milyar dolarlık bir darbe de dahil olmak üzere yonga kıtlığının potansiyel etkisini etkiler.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *