«
  1. Anasayfa
  2. Donanım Haberleri
  3. GMK NucBox Dünyanın En Küçük 4K Mini PC’si!

GMK NucBox Dünyanın En Küçük 4K Mini PC’si!

aa
Bilgisayarlar önce dizüstü oldu daha sonrasındaysa telefonlar sayesinde cebimize kadar girdi. Teknoloji bu kadar hızlı değişim geçirirken, daha küçük bilgisayarlar da kendisine sektörde yer bulmaya başladı. GMK Team de tam bu açığı doldurmak amacıyla dünyanın en küçük 4K bilgisayarı GMK NucBox’ı ortaya çıkarttı. Bilgisayar avuç içi kadar bir boyuta sahip. Intel’in dört çekirdekli işlemcisine sahip olan mini PC, 8 GB RAM ve 512 GB SSD‘yi içinde barındırıyor. Gelin bu mini PC’ye yakından bakalım:
.
.

Dünyanın en küçük 4K bilgisayarı ile tanışın.

.

Gayet şık ve kompakt olan GMK NucBox, Indiegogo adlı kitlesel fonlama platformunda 1 milyon 500 bin dolar gibi çok yüksek bir desteğe ulaştı ve bu destek artmaya da devam ediyor. Projenin amaçladığı rakamlar yüzde 1932 oranında geçilmiş oldu. Yani 77 bin dolarlık beklentinin çok çok üstüne çıkılmış oluyor. Çin merkezli olan bu proje, çantaya ve cebe kolaylıkla sığan güçlü bir bilgisayar inşa etme fikrinden doğmuş.

dunyanin-en-kucuk-4K-bilgisayari-00

Prototip aşamasını tamamlayan ürün şu anda üretim aşamasına geçmiş durumda. Cihaz tam anlamıyla hareketli hayatı olan kişilerin üretkenlik ve 4K eğlence anlayışlarından uzaklaşmadan her yerde ultra küçük ve yüksek performanslı mini bilgisayar kullanma fikrine dayanıyor. İnsanların böyle bir beklentisi olduğunu gören GMK ekibi Intel’in 4 çekirdekli işlemcisinin gücüne güvenerek, dünyanın en küçük bilgisayarını tasarladı.

dunyanin-en-kucuk-4K-bilgisayari

Cihazın tasarımında küp tercih ediliyorken, boyutlarına baktığımızda ise karşımıza yalnızca 2,4 x 2,4 inç çıkıyor. Tasarımında dokulu metal CNC işleme bulunuyor ve son derece sağlam olduğu aktarılıyor. Söylendiği kadarıyla GMK NucBox, yüksek grafik istemeyen popüler oyunların çoğunu yüksek kare hızında sorunsuzca çalıştırabiliyor. 4K 60Hz‘ye kadar video oynatma özelliği sayesinde aslında pek çok normal bilgisayarın da yapamadığını yapabiliyor.

dunyanin-en-kucuk-4K-bilgisayari-00

Bu minik bilgisiyarın 3,5 mm kulaklık girişi, 2 USB-A, 1 USB-C gibi bağlantıların yanında, kart oyucusu, HDMI da dahil olmak üzere birçok giriş ve çıkış bağlantı birimine sahip. Çoklu sistemleri de desteklemesinin yanında ısınmayan ve sessiz çalışan bu mini PC gerçekten de etkiliyor.

.

Projeyi incelemek isteyenler için bağlantı bırakıyoruz.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Donanım Forum Hakkında

Donanım Forum

Dünya ve Türkiye gündeminde yer alan teknoloji,donanım,mobil dünya haberlerini kullanıcılarına sunar. Sadece gerekli bilgileri vererek ziyaretçilerini teknoloji dünyası hakkında bilinçlendirmeyi amaç edinir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *