«
GOOGLE

Google, Android modellerinde kullanılacak yeni hesap güvenliği özelliğini kullanıma geçiriyor. Kullanıcı bilgileri güvenliğinin sağlanması amacıyla en önemli kriter olan parola için belli şartı sağlamayan parolalara dair uyarı mesajı gösterilecek. Ayrıca kullanıcın Chome’da kaydettiği parolaların daha önceden açığa çıkmış parolalardan olup olmadığı kontrollü mobil cihazlarda da yer alacak.

.

Daha önce Chrome bilgisayar sürümlerinde kullanılan özellik, Android ile mobil cihazlarda da kullanılabilir hale gelecek. “Şifre Güvenliği” olarak adlandırılan özellikte, kullanılan parolaların daha önceden yaşanan siber saldırılarda ortaya çıkıp çıkmadığı kontrol ediliyor.

.

Google Android’e Hesap Güvenliği Adımı Attı!

.

Android Modellerinde Hesap Güvenliği İçin Yeni Özellik Geldi

.

Kullanıcılar, Google hesaplarında kaydettiği parolaları hem bilgisayar hem de mobil cihazlarda kullanabiliyor. Yeni hesap açılımında da güçlü parola tavsiye eden Chrome, kullanıcıların farklı ve karmaşık parola kullanmasını sağlıyor. Böylelikle kullanıcıların gizliği ve güvenliği sağlanmış oluyor.

.

Google Android’e Hesap Güvenliği Adımı Attı!

.

Android için gelen yeni hesap güvenliği özelliğinde bilgisayar sürümünde çalışan parola yöneticisi, Android üzerinde kullanılan ve kaydedilen parolaların güvenliğini sağlayacak. Bu özelliğe en büyük sebep olarak büyük sistemlerin siber saldırıya maruz kalması gösteriliyor. Çünkü bu sistemlerden çalınan kullanıcı verileri, başka sistemlerde de denenerek hesaplara erişim sağlanabiliyor.

.

Bu özelliğin Android 9 ve üstü modellere geleceği paylaşıldı. Özelliğin kullanılabilmesi için Android modellerinde “Otomatik Doldurma” özelliğinin açılması gerektiği bildirildi. Bu özelliği açmak için;

” Ayarlar > Sistem > Dil ve Giriş > Otomatik Doldurma hizmeti > Google ” adımlarını takip edebilirsiniz.

 .

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *