«
OPPO AIR CHARGING

MWC Şangay etkinliği resmen başladı ve Oppo, yuvarlanabilir akıllı telefon X 2021 modeliyle birlikte tam kablosuz Air Charging teknolojisini tanıttı.

.

Geçen ayın sonlarına doğru gerçekleştirilen Xiaomi etkinliğinde gördüğümüz Mi Air Charge teknolojisine Oppo ile ilk rakip gelmiş oldu.

.

Oppo Air Charging, Xiaomi’ye Rakip Oldu!

.

Oppo X 2021 Yuvarlanabilir Telefon ve Air Charging Çıktı

.

2020 yılının Nisan ayında FreeVOOC benzeri hava şarj teknolojisini duyuran Oppo, bu teknoloji ile 10 metre içinde 5-10W’lık sabit şarj gücüne ulaşma özelliği ile dikkat çekmişti.

.

Bugün ortaya çıkan Air Charger teknolojisinin çalışma prensibi tam olarak bilinmiyor olsa da geçen yıl duyurulan teknolojinin yeni özelliklerle donatılmış sürümü olacağı ön görülüyor.

.

Oppo Air Charging, Xiaomi’ye Rakip Oldu!

.

30 saniyelik videoda ortaya çıkan ayrıntılarda Oppo X 2021‘in yan tarafından dikey bir hareketle telefon ekranının genişlediği görülüyor. Ekranı genişleyen telefon havaya kaldırıldığında da şarj olmaya devam ediyor.
.

Xiaomi’nin tanıttığı Mi Air Charge teknolojisinde de hava şarjı üzerinde bulunan yerleşik işaret antenleri, birkaç metre mesafeye kadar mevcut alıcılara sahip uyumlu telefonlara 5 W’a kadar şarj sağlayan tam kablosuz şarj sağlıyor.

 .

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *