Google Asistan Artık Kullanıcıların Sesli Mesaj Göndermesine İzin Veriyor | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Google Asistan Artık Kullanıcıların Sesli Mesaj Göndermesine İzin Veriyor

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Chrome

Google Asistan, piyasadaki en popüler sanal asistan olmayabilir, ancak Google, uygulamanın küreselleşmesine verilen tercih ile işlevlerini genişletmek istiyor. Silikon Vadisi merkezli şirket şimdi sanal asistan için yeni bir özellik duyurdu.

Google'ın sanal asistanı olan Google Asistan, iOS platformuna geliyor - Webrazzi

Bir blog gönderisinde Google, kullanıcıların artık Google Asistan’ı kullanarak kişilere sesli mesajlar gönderebileceklerini açıkladı. Bu, kişinin bir telefona yazamayacak kadar yorgun olduğu veya eller herhangi bir nedenle telefonu tutmak için kullanılamadığı senaryolarda kullanışlı olacaktır. Google Asistan ile, sahibi daha sonra bir mesajı dikte etmek için sesini kullanabilir.

Google Asistan nasıl kullanılır? Neler yapabilirsiniz?

Google’a göre, Sesli mesajlaşma günümüzün telsizidir ve arkadaşlarınıza ve ailenize hızlı bir not göndermenin en kolay yoludur. Şirket ayrıca, özelliğin Android akıllı telefonlarda kullanılabileceğini ve sesli mesajı kaydetmek için küçük mikrofon simgesini basılı tutmanıza gerek kalmayacağını da ima etti. Bu özellik, tüm dünyada İngilizce konuşulan ülkelerde ve Brezilya’da Portekizce olarak sunulacak.

Bu özelliği “Hey Google, sesli mesaj gönder” sesli komutuyla kullanabilirsiniz. Akıllı asistan size kime sesli mesaj göndermek istediğinizi ve hangi mesajı kaydetmek istediğinizi soracaktır. Alternatif olarak, “Hey Google, Paul’a yoldayım diyen bir sesli mesaj gönder” diyebilirsiniz.

Sesli mesaj özelliğinin yanı sıra Google, Google Asistan’ın sesli isteminin kullanılabileceği beş harika yolu daha gösterdi.

 

                                                            DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

                                                           GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: