Google, Chrome için iyileştirilmiş test ve yayın süreçlerinden alıntı yaparak, tarayıcısı için önemli özellik güncellemelerini yayınlama hızını artırmaya karar verdi ve sürüm 94’ten başlayarak altı haftadan dört haftalık bir sürüm döngüsüne geçecek. Bu yıl 3. çeyrekte geliyor.

.

Google, bu yıl içinde Chrome için daha hızlı bir sürüm döngüsüne geçiyor

.

Google’ın kilometre taşı güncellemeler Chrome istikrarlı kanalında her altı haftada ulaşır ancak şirket, iç gelişmeler ve hızlı bir şekilde kritik güvenlik ve hata düzeltmeleri dışarı itmek için şimdi sadece dört hafta olduğu süreyi kısaltmak mümkün değil.

.

Daha hızlı bir sürüm döngüsü, Google’ın Chrome orijinal denemeleriyle yeni özellikleri daha etkili bir şekilde test etmesine olanak tanıyacak olsa da, bu, kullanıcıların daha fazlasının kararlı yapılarda hızlı bir şekilde geldiğini görecekleri anlamına gelmez ve şirketin Chromium için Blink gönderim sürecini etkilemeyeceği anlamına gelmez.

.

Google, Bu Yıl İçinde Chrome İçin Daha Hızlı Bir Sürüm Döngüsüne Geçiyor

.

Bununla birlikte, sık sık çıkan yeni sürümler, BT yöneticileri ve kurumsal kullanıcılar için üzücü olabilir; bu nedenle Google, kurumsal kullanıcılara ve Chromium yerleştiricilerine ek süre vermek amacıyla Chrome için her 8 haftada bir kilometre taşı sürümleri alacak yeni bir Genişletilmiş Kararlılık seçeneği ekliyor. güncellemeleri yönetmek. Bu arada, önemli güvenlik düzeltmeleri her 2 haftada bir kullanıma sunulacak, ancak tüm sorunları gidermeyecek ve 4 haftalık normal sürüm döngüsünde kullanıcılara sunulan özellikleri paketlemeyecek.

.

Google, 31 Ağustos’ta gelecek olan Chrome 93’ün eski 6 haftalık zaman çizelgesini takip eden son kararlı yapı olacağını, sürüm 94’ün daha hızlı yayın döngüsünü benimseyeceğini ve daha sonra Ekim yerine 21 Eylül’de ulaşacağını söylüyor.

.