«
facebook

Pandemi yükselişteyken onunla ilgili birçok yanlış bilgi dolaşıyordu ve aşıların yayılmasıyla yanlış bilgiler on kat arttı.

Bu durumda herhangi bir bilgiyi ya da yanlış bilgiyi yaymanın en temel ve en hızlı yolu sosyal medyadır.

Çok sayıda insan aşılarla ilgili sahte ve yanlış bilgiler yaymaya başladı ve bu da birçok insanın aşı olmasını engelledi. Sonuç olarak bu, ölümcül virüsle mücadelede bizim için çok zararlı olabilir.

Ancak sosyal medya şirketleri bu bilgilerle mücadele etmek için ellerinden geleni yaptılar ve bu platformlardan biri de Facebook oldu. Facebook’a göre, pandeminin başlangıcından bu yana platformundan 18 milyon yanlış bilgiyi kaldırmayı başarırken, 167 adet doğru olmayan gerçeğin yayılmasını sınırladı.

Bununla birlikte, Facebook çabaları övgüye değer olsa da, bu aşı yanlış bilgilendirmesi açısından işler hala titrek görünüyor. Media Matters for America

Araştırmacılar Facebook'ta yanlış bilgi yayan 284 grup buldu

adlı liberal bir bekçi örgütü , raporunda, Facebook’ta aşıyla ilgili yanlış bilgilendirilmiş içeriğe sahip 284’ten fazla özel ve kamu grubu bulduğunu belirtti. Unutulmaması gereken, yarım milyondan fazla kullanıcının bu grupların bir parçası olmasıdır.

Raporda medya konuları ayrıca, tüm bu grupların en az altısının 15000’den fazla üyesi olduğunu ve bu grupların birçoğunun da özel olduğunu belirtti. Özel gruplar yalnızca davet amaçlı bir bağlantı gerektirir ve bu nedenle medya meselelerinin oraya giren yanlış bilgilendirilmiş içeriğin türünü sonuçlandırması daha da zordur. Raporda ayrıca, yanlış bilgi yaydıklarını tespit ettikleri en büyük grubun 95000’den fazla kullanıcısı olan “Kanada Ölümleri ve Olumsuz Tepki” olduğu ve grubun aşının gizli bir deneysel projenin ve benzeri saçma bir komplonun parçası olduğunu belirten içeriğe sahip olduğu belirtildi. teorileri.

neden Nisan ayının son rapora göre kendi platformunda yanlış miktarı çift olduğu konusunda Facebook’ta konuda açıklama istendi, sosyal dev yorumunu yalanladı.

Facebook aşısının yanlış bilgi yayılmasıyla ilgili sorun, şu anki Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden’ın Facebook’u kabaca platformunda yayılan tüm yanlış bilgilerle insanları öldürdüğünü iddia etmesinden sonra gündeme geldi. Ancak Facebook, bu tür iddiaları reddederek , yanlış bilgileri olabildiğince kontrol altına almak için ellerinden gelenin en iyisini yaptıklarını ve farklı önlemler üzerinde de çalıştıklarını söyledi. Şirket, grup kontrolörlerinin gruplarında içerik türüne izin vermelerine yardımcı olacak yeni araçlar tanıttı, ancak bu şekilde çevrimiçi olarak dolaşan bilgiler yalnızca grup oluşturucularına bağlı olacaktır.

Facebook, halka aşı için içerik denetleme sistemini kontrol etme konusunda elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığına dair güvence verdi ve bu, Beyaz Saray’ı son zamanlarda körfezde tuttu.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *