«
GOOGLE MEET

Google Meet, 2020 yılında her şeyin internet üzerinden yapıldığı hayata geçildiği için hiç kullanılmadığı kadar kullanıldı. Milyonlarca kişinin sanal ortamdan toplantılara katılması, derslerine girmesi ya da sevdikleriyle görüntülü konuşma gibi eylemleri gerçekleştirmesi, video konferans uygulamalarına olan talebi da artırdı. Google Meet de talebin artış gösterdiği uygulamalar arasında yerini alıyor. Toplantı başlatmanın oldukça kolay olduğu uygulama arayüzü yeni kullanıcıların uygulamaya dahil olmasıyla fonksiyonel özellikler kazanmaya başladı. Kısa süre önce Google Meet yeni seçenekler kazandı.

.

Google Meet’ in Sunduğu Yeni Seçenekler

.

Google Meet ile Toplantı Oluşturulabilecek

.

Google Meet, kullanıcılardan daha fazla talep gelmesinin ardından yeni özellikler eklemeye başlamıştı. Geçen nisan ayında Google Meet’in Gmail entegrasyonunun sağlandığını sizlere duyurmuştuk, böylelikle görüşmelerin etki alanı genişletilmişti. Şimdi ise Google’ın video konferans uygulaması için daha pratik bir arayüz sunuyor.

.

Google Meet’ in Sunduğu Yeni Seçenekler

.

Google Meet toplantısı başlatmak için bir takma ad oluşturmanız veya Google’ın sizin için bir tane oluşturmasına izin vermeniz gerekiyordu. Bu işlemi yaptıktan sonra size başkalarıyla paylaşabileceğiniz bir bağlantı veriyordu. Google şimdi bunu meet.google.com adresinde yeni bir arayüzle hızlandırıyor. Yani kullanıcılar artık bir toplantı adı belirmek zorunda değil. Anlık toplantı sayesinde bu zorunluluk ortadan kalkmış oluyor.

.

Kullanıcılar artık yeni bir toplantı oluşturmak için tıkladıklarında, ‘ daha sonrası için toplantı oluştur, anlık toplantı başlat veya Google Takvim’de planla‘ seçenekleriyle karşılaşıyor. Size uygun olan seçeneği seçtiğinizde ise rahatlıkla toplantı başlatabiliyorsunuz.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

.

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *