«
indir (2)

Google bugün ikinci nesil Nest Hub’ı duyurdu. Resmi olarak adlandırılan Nest Hub (2. nesil), orijinaline benziyor ancak yeni özellikler ve daha ucuz bir lansman fiyatı ile birlikte geliyor. Ancak en iyi özelliği aynı zamanda Aşil topuğu olabilir.

Nest Hub (2. nesil), Google Home Hub veya Nest Hub gibi 7 inç LCD dokunmatik ekrana sahiptir. 1,7 inçlik tam kapsamlı sürücüsünün, öncekinden% 50 daha fazla bas sunduğu söyleniyor. Ayrıca, Nest Hub Max’ten biri daha fazla olmak üzere üç mikrofona sahiptir. Sahip olmadığı şey bir kamera, bu nedenle 1. nesil modelde olduğu gibi, yalnızca sesli arama yapabilirsiniz. Hub ayrıca hareket hareketlerini de destekler

Yeni Nest Hub’ın temel yeni özelliğine Uyku Algılama adı verilir ve bir Soli Radar çipi aracılığıyla uykunuzu izler. Bir sensör, uyuyan kişinin şeklini ve konumunu algılayabilir ancak belirli yüzlerini veya vücutlarını algılayamaz.

Uyku Algılama, bir kullanıcının uykusunu izlemek ve iyileştirmesine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Bunu, bir ses sensörü, ışık sensörü ve sıcaklık sensörü ile çalışarak gerçekleştirilen hareket ve solunum düzeninizi algılayarak yapar. Ayrıca öksürme ve horlama gibi solunum davranışlarınızı da takip edecektir.

Google Nest Hub'ın (2. nesil) en iyi özelliği de bir zayıflıktır; ayrıca kamerası yok

Google, ses verilerinin cihazda işlendiğini ve onlara gönderilmediğini iddia ediyor. Ayrıca kamera olmadığı için yatak odanıza koyma konusunda endişelenmenize gerek yok. Mahremiyet sürgülü bir kameraya sahip olmak çok fazla soru sormasa da, bunu satın alan herkes onu yatak odasına koymak istemiyor.

Uyandığınızda, uyuduğunuz süre, horlamanız veya öksürmeniz, gece boyunca yataktan kalkmanız, aydınlatmada değişiklik olup olmadığı gibi parametreleri içeren uykunuzun bir özeti. Ayrıca, geceleri daha iyi uyumanıza yardımcı olmak için size kişiselleştirilmiş öneriler de sağlayacaktır. Google, uyku verilerinizin Google Asistan ile paylaşıldığını ve Google Fit uygulamasından da erişilebileceğini söylüyor. Uyku verilerinin reklam kişiselleştirme için kullanılmadığını ve kullanıcıların verilerini istedikleri zaman inceleyip silebileceğini söylüyor

Peki bu özelliğin nesi yanlış? Google’a göre, bu özellik yalnızca bir kullanıcı için çalışıyor ve onlara yönlendirilmesi gerekiyor. Bu, ikiniz de uykunuzu takip etmek istiyorsanız, kendiniz ve eşiniz için iki ünite almanız gerektiği anlamına gelir. Ayrıca uyku noktanızı ayarlamanız gerekir ve mükemmel olmadığı için bazen uyuyan partnerinizin öksürüklerini ve horlamalarını size atfedebilir. Google ayrıca Sleep Sensing’i gelecek yıla kadar ücretsiz hale getiriyor ve sonrasında onu kullanmak için ücretli bir aboneliğe ihtiyacınız olacak.

Nest Hub (2. nesil) 99,99 ABD dolarıdır ve Chalk, Charcoal, Mist ve Sand olarak mevcuttur. Google Store’da zaten ön sipariş için mevcut ve 30 Mart’ta gönderilmeye başlayacak.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *