«
indir (83)

Birkaç ay önce Pixel 5 ile birlikte geçen yıl piyasaya sürülen Google Pixel 4a 5G, şirketin geçen ay akıllı telefon için bir güncelleme yayınlamasının ardından dokunma güvenilirliği sorunlarından muzdarip.

Gibi raporlar başına çok 3 düğmeli navigasyon özelliğini kullanıyorsanız bu kullanıcılar için sinir bozucu, kayıt değil musluklar dahil olmak üzere birçok kullanıcı, bir dizi mesele telefon uğrar, gelen.

Google Pixel 4a 5G kullanıcıları gezinme ve dokunma sorunlarından şikayetçi

Sorunlar, Google’ın Aralık güvenlik yamasıyla ilgili bir güncelleme yayınlamasından sonra ortaya çıkmaya başladı . Bu güncellemeden önce, cihaz başlatıldıktan sonra akıllı telefon kullanıcıları tarafından bu tür sorunlar bildirilmedi.

Kullanıcılar, ekrandaki dokunuşların, özellikle düğmeler ve kullanıcı arabirimi öğeleri dahil olmak üzere kenarların çevresinde kaydedilmediğini ve bu nedenle, işlevin çalışması için kullanıcının birden çok kez dokunması gerektiğini söylüyor.

Google Pixel 4a 5G kullanıcıları gezinme ve dokunma sorunlarından şikayetçi

Parmakla sürüklemeler sürekli olarak tanındığından, sorunun donanımla ilgili olmadığı da doğrulandı. Üç düğmeli navigasyon sistemiyle ilgili sorunların yanı sıra, insanlar tam ekran uygulamalarla ilgili sorunlarla karşı karşıya.

Sorun geçen ay Google tarafından da kabul edildi ve şirket “yaklaşan bir yazılım güncellemesine bir düzeltmenin dahil edileceğini” söylemişti . Ancak şirket, Ocak yamasında bu konuyu ele almadı ve şirket tarafından bununla ilgili paylaşılan bir bilgi bulunmuyor.

Google Pixel 4a 5G kullanıcıları gezinme ve dokunma sorunlarından şikayetçi

Bu arada, bu sinir bozucu sorunun tek gerçek çözümü, akıllı telefonu Kasım güvenlik yamasına geri döndürmek. Bunu yapma süreci kolay olmasa da, şirketin bir yazılım güncellemesiyle sorunu gerçekten çözmesinden önceki tek geçici çözüm budur.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *