Google Pixel 5a, Pixel Katlanabilir Telefon Ve Pixel 6, 2021'de Gelen Pixel Cihazlar Olabilir! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Google Pixel 5a, Pixel Katlanabilir Telefon Ve Pixel 6, 2021’de Gelen Pixel Cihazlar Olabilir!

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Google Pixel 5a, Pixel Katlanabilir Telefon Ve Pixel 6, 2021'de Gelen Pixel Cihazlar Olabilir!

Google akıllı telefon Piksel 4a sundu bu pazartesi ve Piksel 4a (5G) ve Ekim ayında Piksel 5 başlaması düşüülüyor . İki cihazın sonbaharda piyasaya sunulması bekleniyor . Bu iki bölüm dışında, arama motoru devinin bu yıl yeni Pixel akıllı telefonlarını piyasaya sürmesi pek ihtimal verilmiyor. Dahili bir Android belgesine erişen 9to5Google , önümüzdeki yıl gelecek olan Pixel telefonlarından bazılarının adlarını açıkladı.

Google Pixel 5a'nın Adı İlk Kez Resmen Kullanıldı

Dahili belgede bulunan Pixel cihazlar için Android yapıları, 2017’de resmi olarak tekrar piyasaya sürülen Pixel 2’den listeleniyor. Belgede ayriyetten, yayınlanmamış Pixel telefonlar ilgili bilgiler de bulunuyor. Arama motoru devinin artık Pixel 5a, katlanabilir bir Pixel telefon ve iki birinci taraf cihaz gibi üç cihaz için Android sürümleri üzerinde çalıştığı belirlendi.

Pixel 5a, “Barbette” olarak kodlanırken, diğer üç cihazın kod adları “Raven”, “Oriole” ve “Passport” dur. Belgede ayrıca bu adların AOSP’de görünecek kod adlarından farklı olabileceği gösterilmektedir. Bilindiği üzere Google Pixel cihazları farklı balıklardan sonra kodlanmaktadır.

Google Pixel 5a, Pixel Katlanabilir Telefon Ve Pixel 6, 2021'de Gelen Pixel Cihazlar Olabilir!

Yayın, “Raven” ve “Oriole” cihazlarının Pixel 6 serisi telefonlar olabileceği ve “Passport” cihazının Pixel markalı ilk katlanabilir akıllı telefon olabileceği düşünüldü. Bu cihazlar için “Q4 2021” etiketi, 2021’in son çeyreğinde resmiyet kazanacaklarını gösteriyor.

Pixel 5a söz konusu olduğunda, takma adı belgede açıkça gösterilmiştir ve büyük olasılıkla “2021 2. çeyrekte” çıkacaktır. İsim daha önce bu ayın başlarında AOSP’de görülmüştü . Cihaz, Pixel 4a’nın yerini alacağını belirten bir “yıl ortası alt cihaz” olarak biliniyor .

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: