«
samsung-logo-240114

Samsung , akıllı telefonlar için önde gelen görüntü sensörü üreticilerinden biridir ve Sony’ye zorlu bir rekabet ortamı sağlar. Güney Koreli dev, CMOS Görüntü Sensörleri sağlama konusunda dünyanın en büyük ikinci şirketidir.

Bununla birlikte, pazardaki ciddi bir görüntü sensörü eksikliği nedeniyle, Samsung’un fiyatlandırmayı yaklaşık yüzde 40 artırdığı bildirildi. Ve diğer görüntü sensörü sağlayıcıları da fiyatları yaklaşık yüzde 20 artırdığından, bunu yapan tek kişi Samsung değil .

Samsung'un CMOS görüntü sensörü fiyatlarını% 40 artırdığı bildirildi

Raporda ayrıca ekler Samsung belirgin talebi karşılamak için UMC 28nm ISS döküm siparişleri arttığını. Ancak, şirketin üretim kapasitesi dökümhanede yetersizdir.

Şirketin makine ekipmanına yatırım yapmayı ve daha yüksek kapasite sağlamak için üretim için United Microelectronics Corporation’a (aka UMC) devretmeyi planladığı söyleniyor. Rapor ayrıca, bu iki şirket arasındaki anlaşmanın şu anda tartışma aşamasında olduğunu da ekliyor.

Samsung'un CMOS görüntü sensörü fiyatlarını% 40 artırdığı bildirildi

Son zamanlarda, CMOS Görüntü Sensörü yongalarının müşteriler için gerekli miktarda mevcut olmasını sağlamak istediği için Samsung’un DRAM üretim kapasitesinin bir kısmını azaltmayı planladığı da bildirildi.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *