Teknoloji Haberleri

Google, reklamverenlerin kimliğini kanıtlamasını isteyecek

Arama devi, reklamlar arasındaki saydamlığı artırmak için adımlar atıyor.

Perşembe günü Google , Google Arama, YouTube ve görüntülü reklam ağı dahil olmak üzere platformlarında reklam satın almak için tüm reklamverenlerin artık bir “doğrulama programını” tamamlamaları gerektiğini söyledi  . Arama devi daha önce politik reklamverenler için bir doğrulama programı başlattı . 

Google, reklamverenlerin kimliğini ve faaliyet gösterdikleri ülkeyi kanıtlayan bilgiler sunmaları gerekeceğini söyledi. Kullanıcılar bu bilgileri “Neden Bu Reklam?” Bu yaz başlayan açıklamalar.

Google’dan John Canfield bir blog yazısında,  Bu değişiklik insanların reklamverenin Google’dan gördükleri reklamların arkasında kim olduğunu anlamalarını ve reklamcılık denetimlerini kullanırken daha bilinçli kararlar almalarına yardımcı olmalarını kolaylaştıracak” dedi. “Ayrıca kötü aktörleri tespit ederek ve kendilerini yanlış tanıma girişimlerini sınırlandırarak dijital reklamcılık ekosisteminin sağlığını desteklemeye yardımcı olacak.”

Google, ABD’deki reklamverenleri doğrulayarak başlayacağını ve ardından global olarak genişleyeceğini söyledi. 

Reklamlar Google ve ana şirketi Alfabe için büyük bir işletme. Alfabe için yıllık gelir 160 milyar dolardan fazla ve kabaca% 85’i reklamlardan geliyor.

Etiketler

Donanım Forum

Dünya ve Türkiye gündeminde yer alan teknoloji,donanım,mobil dünya haberlerini kullanıcılarına sunar. Sadece gerekli bilgileri vererek ziyaretçilerini teknoloji dünyası hakkında bilinçlendirmeyi amaç edinir.

İlgili Makaleler

13 Yorum

  1. Çok güzel birşey yapmiş olur google böylelikle insanlari kandirmanin duygularinin sömürmesinin önüne geçer güven oluşur tebrikler google bu şartti.

  2. Bence çok doğru bir karar olmuş. Böylelikle herkes kafasına göre reklam alamaz. Bu konun belirli yaptırımları olması cok guzel.

  3. Çok güzel olmuş kafasına göre artık millet reklam veremez google çok doğru karar vermiş ve bölece insanları kandıramazlar teşekkürler google

  4. Sürekli boş reklamlar görmekten sıkılmıştık açıkçası güzel olmuş doğru bir karar. Herkesten önce bu bilgileri aldığımız için donanım foruma teşekkür ediyorum.

  5. son yıllarda yanıltıcı reklam hareketleri yapan çok fazla site ve kurum vardı. bence yerinde uygulama. bakalım nasıl olacak.

  6. Bence çok güzel bir şey yapmış olur sonuçta insanları kandırmaya yönelik bir çok hamle yapılmakta belirsiz kimlik olduğu içinde bir sonuç elde edilememekte.

  7. İsabet olmuş kesinlikle biraz da olsa daha tedbir çerçevesinde olmalı yapılan işler de insanların kendini güvende hissetmeye ihtacı var teşekkür ler Google 👏👏👏

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: