Teknoloji Haberleri

Zoom 300 milyon kullanıcıya ulaşıyor

İnsanlar pandemi sırasında bağlantıda kalmak için Zoom'a dönmeye devam ediyor

Zoom, giderek artan sayıda güvenlik ve gizlilik endişesi için manşetlere çıktı, ancak bu, insanların video konferans uygulamasına akın etmesini engellemiyor gibi görünüyor. Zoom şimdi günde 300 milyon Zoom toplantı katılımcısını aştığını açıkladı. Bu , şirketin bu ayın başlarında bildirdiği 200 milyondan yüzde 50 arttı ve Aralık ayında 10 milyondan büyük bir sıçrama oldu.

Zoom, rakamların günlük toplantı katılımcıları olduğunu söylüyor, bu da günde beş Zoom toplantınız varsa beş kez sayıldığınız anlamına gelebilir. Bununla birlikte, Zoom aynı blog yazısında “günlük 300 milyondan fazla kullanıcıya” sahip olduğunu ve “dünya genelinde 300 milyondan fazla insanın bu zorlu dönemde Zoom kullandığını” belirtiyor.

Her iki durumda da, yakın zamanda ortaya çıkan güvenlik ve gizlilik endişelerine rağmen daha fazla insan Zoom kullanıyor . Zoom 90 günlük bir özellik dondurması uyguladı ve şirket bu endişeleri gidermek için bu hafta Zoom 5.0’ı yayınlıyor. Zoom 5.0 varsayılan olarak parolalar, geliştirilmiş şifreleme ve toplantıları denetlemek için yeni bir güvenlik simgesi içerir.

Zoom’un büyümesi, devam eden koronavirüs pandemisi sırasında bağlantıyı sürdürmek için daha fazla insan hizmete yöneldiği için hız kesmeden devam ediyor. İngiliz milletvekilleri, Parlamento Evleri’ndeki 700 yıllık geleneğinden, Zoom’la çalışan video bağlantıları sunarak bile ayrıldılar. 120 Parlamento Üyesi bir Zoom çağrısı yoluyla katılabilirken, 50 milletvekilinin odaya fiziksel olarak katılmasına izin verilir.

Etiketler

Donanım Forum

Dünya ve Türkiye gündeminde yer alan teknoloji,donanım,mobil dünya haberlerini kullanıcılarına sunar. Sadece gerekli bilgileri vererek ziyaretçilerini teknoloji dünyası hakkında bilinçlendirmeyi amaç edinir.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Biz online dersleri buradan yapıyoruz.O yüzden her geçen gün kullanıcılarının artacağını düşünüyorum.

  2. bu korona zamanında neredeyse her şey internetten olduğu için gerek iş hayatında gerek eğitimde zoom veya benzer uygulamalar kullanılıyor. yani bundan dolayı bi zahmet artması gerekiyo bu tarz uygulamaların bi zahmet artması gerekiyo kullanıcıların.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: