Google Translate Kullananlar İçin Sevindirici Haber! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Google Translate Kullananlar İçin Sevindirici Haber!

avatar

Zehra Canbaz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Google Translate Kullananlar İçin Sevindirici Haber!

Google’ın Translate’i yıllar içinde geçirdiği dönüşümle birlikte doğruluk oranı çok yüksek çeviriler yapmaya başladı!

 Pek çok kişinin yardımını koşan bu Google servisi her geçen gün yeni özellikleriyle kullanıcılara daha iyi hizmet sunuyor. Ocak ayında fotoğraf üzerinden anlık olarak çeviri yapabilme imkânının da gelmesiyle çeviriler daha fonksiyonel hale gelmişti. Şimdi ise Google Translate yeni metin kaydetme özelliği ile karşımıza çıkıyor.

Google Translate Kullananlar İçin Sevindirici Haber!

Google Translate Yeni Metin Kaydetme Özelliği!

Gerçek zamanlı konuşmalarda bile çeviri imkânı sunan, Google Translate, metne dönüştürülmüş çevirilerinizi kaydetmenize izin veriyor. Uygulamada eksik bulanan ve beklenen özellikler arasında yer alan çevrilen metnin kaydedilme özelliği nihayet çeviri hizmetine ekleniyor.

Bu özelliğin öncesinde elinizde eğer çevrilmiş bir metin varsa bunu bir yere kopyala yapıştır yapmanız gerekiyordu. Şimdi ise bu işlemden kurtuluyorsunuz. Yeni özellik sayesinde Google’ın çeviri mobil uygulamasının içinden metinlerinizi kaydedip erişebilme imkânınız olacak.

Google Translate Kullananlar İçin Sevindirici Haber!

Google yeni özelliğini Twitter üzerinden duyurdu. Mobil olarak sunulan bu özelliği kullanmak için yapılması gereken tek şey, kaydetmek istediğiniz metnin yanında yer alan yıldıza dokunmak ve kaydetmek. Daha sonra artık bir liste şeklinde kaydettiğiniz çeviri metinlerine ulaşabilirsiniz. Çok fazla metin kaydediyorsanız da bu metinleri organize edebilir veya adlandırabilirsiniz.

Google Translate uygulamasını en son sürümde kullandığınız takdirde bu özelliğe kavuşmanız muhtemel ancak bazı kişiler son sürümü indirmiş olmasına rağmen bu özelliğe ulaşamayabiliyor. Zaman içinde daha fazla kişinin bu özelliğe ulaşabileceğini söylemek mümkün.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: