Oyun

GTA 6 Harita Ve Karakterler İle İlgili Yeni Bilgiler Sızdırıldı

Dünyanın en iyi oyun serileri arasında başı çeken  Grand Theft Auto serisinin beklenen oyunu GTA VI hakkında yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor. Uzun zamandır geliştirilme sürecinde olan yeni oyunun bazı özelliklerine dair haberler ve söylentiler internet aleminde dolaşmaya başladı.
Çıktığı ilk günden günümüze kadar popülerliğini koruyan ve her oyununda bir kat daha arttıran, dünyanın en çok ses getiren, en çok satan ve en çok oynanan oyunlarından biri olan Grand Theft Auto serisinin son oyunu olan GTA 5, 2013 yılında piyasaya mükemmel bir çıkış yaptı. Aradan geçen 7 senede oyunun hayranları serinin 6. oyununu dört gözle ve sabırsızlıkla beklemeye devam ediyor. Son günlerde geliştirilme aşamasında olduğu konusu ve gelen bazı bilgi kırıntılarıyla yine çok konuşulan GTA 6 ile ilgili yeni haberler gelmeye devam ediyor.

 

GTA 6 ile ilgili söylentiler bu kez de bazı popüler internet sitelerinde ortaya çıkmaya başladı. Sitelere bilgi veren kaynaklara göre yeni oyun birçok yeni karakterle beraber gelecek. Bunun yanında oldukça değişik özellikler barındıran bir haritaya sahip olacak. Zaman zaman orta çıkan bilgiler başka kaynaklarca yalanlansa da henüz bu bilgilerle ilgili firmadan resmi bir itiraz veya yalanlama gelmiş değil.

 

Özellikler En Gelişmiş Halleri İle Sunulacak

Ortaya atılan yeni iddiaları şirkette çalışan birinin arkadaşı olduğunu söyleyen gizli bir kaynak paylaşımda bulunuyor. Aktarılana göre 2016 ve 2017’den beri geliştirilme sürecinde bulunan GTA 6 için düşünülen yeni harita, GTA 5’in devamı şeklinde ancak daha karmaşık şekilde olacak. Yeni haritada kuzey batıda yer alan ve daha küçük olan 1 şehirle birlikte 3 büyükşehir bulunuyor. Florida’ya dayanan haritada tek alan burası ile kısıtlı değil, başka bir büyük alan daha bulunuyor. Dört ana karakter etrafında dönen oyun onlarla bağlantılı çeşitli yan karakterle beraber gelişiyor.

Bunların yanında oyunda birden fazla çocuk karakter de yer alıyor. Oyundaki silahlar GTA 5’e oranla daha gerçekçi bir şekilde çalışıyor ve tasarımları o şekilde değişiyor, özellikle roket gibi güçlü silahlar tek vuruşta öldürmekle birlikte yanlışlıkla yan karakterleri ortadan kaldırıp görev sonuçlarının değişmesine sebep olabiliyor. Geliştirilmiş karakter değiştirme, geliştirilmiş parkur, silah işlevselliği, karaktere özgü güçler ve daha fazlasının yer aldığı yeni özelliklerin gerçekten GTA 6’da yer alıp almayacağı çok büyük merak konusu. Hepimiz oyuncular olarak heyecanla Rockstar Games’in açıklamasını bekliyoruz.

Konu hakkındaki görüş ve heyecanlarınızı yorum olarak dile getirebilirsiniz.

 

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: