«
livewire-one-electric-motorcycle-2-1280x720

Harley-Davidson’ın LiveWire elektrikli motosiklet markası, LiveWire ONE ile bazı yeni sürücüler getirmeyi umarak yeni, daha uygun fiyatlı bir model kazanıyor. Orijinal LiveWire’ı yineleyen, ancak fiyat etiketini önemli ölçüde azaltan LiveWire ONE, yeni bağımsız elektrikli bisiklet bayilerinde gösterinin yıldızı olacak.

Orijinal Harley-Davidson LiveWire’ın gelmesi kesinlikle uzun zaman aldı. Önizlendi 2014 yılında geri , 2018 yılında tamamlanmış ve ardından 2019 yılında fiyatlı onun $ 29.799 sticker tüm ulaşamayacağı ama en istekli EV geçiş yapanların dışarı koydu.

Harley-Davidson, bu yılın başlarında LiveWire dağıtımının bir parçası olarak daha uygun fiyatlı modellerin yolda olduğuna söz verdi . Şirket, bağımsız elektrikli motosiklet markasının, Harley’in geleneksel cazibesine karşı dirençli olduğunu kanıtlamış olan daha genç binici demografisini hedefleyebileceğini öne sürdü. Ayrıca, gelecekteki Harley modellerinde kullanılabilecek yeni EV aktarma organları geliştiren bir teknoloji kuluçka makinesi görevi görecekti.

Harley-Davidson'ın LiveWire ONE elektrikli motosikleti daha ucuz bir e-domuzdur

Yeni LiveWire ONE söz konusu olduğunda 21,999 dolardan başlayacak; şirket, federal vergi teşviklerinin bunu 20 bin doların altına getirebileceğini söylüyor. Paranız size 105 beygir gücü ve 86 lb-ft tork getiriyor ve elbette bu tork hareket halindeyken geliyor. LiveWire, 0-60 mph’nin 3.0 saniye ve 60-80mph’nin 1,9 saniye sürmesi gerektiğini söylüyor. En yüksek hız 110 mil.

Menzil konusunda LiveWire, 146 mil şehir sürüşü veya 70 mil otoyol sürüşü yapması gerektiğini söylüyor. DC hızlı şarj desteği, pili bir saat içinde bitmeden yüzde 100’e çıkaracak. Yalnızca normal bir 110V priziniz varsa, tam şarj yaklaşık 11 saat sürer.

Beklediğiniz gibi teknoloji sıkıntısı yok. Bu, her ikisi de motosiklete nasıl yaslandığınızı hesaba katan Virajda Geliştirilmiş Kilitlenmeyi Önleyici Fren Sistemini (C-ABS) ve Virajda Geliştirilmiş Çekiş Kontrol Sistemini (C-TCS) içerir. LiveWire, bunu izlemek için 6 eksenli bir sensör içeriyor.

Ayrıca, özellikle ıslak veya kaygan koşullarda düşük hızlarda çekişe yardımcı olan Sürükleme Tork Kayma Kontrolü (DSCS) de vardır. Dört sürüş modu – Spor, Yol, Menzil ve Yağmur – çeşitli ayarları buna göre ayarlar ve mevcut güç, gaz kelebeği ve rejeneratif frenleme gibi faktörlerin değiştirilebileceği özel bir mod ayarı vardır. Çekiş kontrolü ayrıca üç seviyede ayarlanabilir.

Harley-Davidson'ın LiveWire ONE elektrikli motosikleti daha ucuz bir e-domuzdur

58,7 inç dingil mesafesi ve yüzde 54 ön ağırlık önyargısı ile yeni bir dökme alüminyum çerçeve etrafında inşa edilmiştir. Her ikisi de ayarlanabilen bir SHOWA SFF-BP çatalı ve BFRC arka şoku vardır.

Bağlantı tarafında, müzik akışı ve 4.3 inç dokunmatik ekrana navigasyon için hem Bluetooth hem de LTE gömülü radyolar var. Ayrıca LiveWire ONE konumunu, tüm uyarıları ve şarj durumunu gösteren LiveWire uygulamasına da güç sağlar.

Tabii ki büyük soru, bu yeni fiyatın sürücüleri elektrifikasyonun meşru bir seçenek olduğuna ikna etmeye yetecek kadar düşük olup olmadığı. Orijinal LiveWire’dan daha ucuz olmasına rağmen, LiveWire ONE diğer e-motosikletlere kıyasla hala bir prim taşıyor ve Harley-Davidson markasının genç potansiyel sahipler arasındaki çekiciliği belirsizliğini koruyor. Ön siparişler şimdi açılıyor , satışlar başlangıçta ABD’de. Bunu 2022’de uluslararası bir lansman takip edecek.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *