«
21-03-11-aygo-cross-017-highres-200x200

Toyota, özellikle uzun süredir devam eden Aygo mini arabası için, Avrupa’nın son derece çekişmeli olan A segmenti şehir otomobili segmentinin en iyi köpeği oldu. Ancak Toyota’nın ED² Avrupa Tasarım stüdyosu, Aygo’ya daha yeni bir perspektiften bakıyor. Aygo X Prologue’ya (veya Aygo Cross) girin, giriş seviyesinin stil ve tasarım açısından monoton olması gerekmediğinin kanıtı.

ED²’de Baş Tasarımcı Yardımcısı Ken Billes, “Aygo X Prologue ile, küçük bir arabanın hala büyük ve kişilik olarak cesur olabileceğini gösterdiğimize inanıyorum,” dedi.

Toyota Aygo X Prologue konsepti: Avrupa'nın yeni A segmenti yarışmacısı

Toyota’ya göre , yeni müşteriler küçük bir arabadan “yetenek, farklılık ve kişisel bir ifade verme şansı” talep ediyor. ED²’deki insanlar işe gitti ve görünüşte şık ve dayanıklı küçük bir araba olan Aygo X Prologue’u crossover kılığına girerek buldular. Kanat şeklindeki farları ve geniş ön ızgarasıyla yaramaz bir tavır sergilerken, cesur iki tonlu gövde panelleri ve koruma plakaları bazı hafif arazi özlemlerine işaret ediyor.

“Herkes havalı bir arabayı hak ediyor. Aygo X Prologue’a baktığımda, ED² Ekibinin tam olarak bunu yarattığını söylemekten gerçekten gurur duyuyorum ”dedi ED² Başkanı Ian Cartabiano. “Segmentte devrim yarattığını görmekten heyecan duyuyorum.”

Toyota Aygo X Prologue konsepti: Avrupa'nın yeni A segmenti yarışmacısı

Sparkling Chili Red ve siyah iki tonlu boya şemasına dikkat edin? Toyota’nın ‘baharatlı’ konseptinin hayat bulmasının bir sonucudur. ED² tasarımcıları ilham almak için, wasabi, zencefil, karabiber ve kırmızı biber gibi doğada bulunan kritik malzemeleri topladı. Aygo X önsözünün çarpıcı kırmızı boyasına bazı mavi metalik pullar ekledikten sonra, sonuç heyecanı büyüleyen benzersiz bir renk palet

Toyota Aygo X Prologue konsepti: Avrupa'nın yeni A segmenti yarışmacısı

Kaputun altında ne olduğu hakkında henüz bir kelime yok, ancak yardım edemiyoruz ama bir Aygo X GR versiyonunun ne olabileceğini, özellikle de ödüllü Yaris GR süper mini’nin 1.6 litrelik turboşarjlı üç silindirli motoruyla ne olabileceğini düşünüyoruz . AWD ve işte faktör! Kendine ralli özellikli bir Aygo’ya sahipsin! Bir GR Aygo muhtemelen bir B veya C segmenti fiyat etiketi taşıyacak olsa da, bu harika bir fikir. Ve Toyota’nın tüm segmentlerde heyecan verici şeyler yapmaya geri döndüğünü bilmek güzel .

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *