«
indir (1)

Eylül ayında HDC 2020’de Huawei , HarmonyOS’u Akıllı Telefonlarına getireceğini doğruladı . Sözünün arkasında durarak , HarmonyOS 2.0’ın Beta Sürümünü bazı cihazlara çoktan sundu . Şimdi şirket, kararlı Android alternatif işletim sisteminin nihayet amiral gemisi cihazlara geldiğini söyledi.

Nisan 2021’den itibaren, Huawei amiral gemisi cihazları HarmonyOS yükseltmesini almaya başlayacak . Bu nihayet şirketin akıllı telefonlarını kendi başına bir ekosisteme dönüştürecek.

Başlangıçta, şirket aynı zamanda adı geçen acemi olduğunu HUAWEI Mate X2 bunu elde etmek için ilk ülkelerden biri olacak. Bu, cihazın o zamana kadar EMUI 11.0’ı ( Android 10’a göre ) çalıştıracağı anlamına gelir .

HUAWEI P50 serisinin birkaç ay içinde piyasaya sürüldüğünü varsayarsak, ilk olarak 2021 katlanabilir ile birlikte alması gerekir . HUAWEI, HarmonyOS ekosistemini ABD ile mücadeleden ve ardından Google Mobile Services ( GMS ) yasağından kurtulmanın bir yolu olarak getirdi .

HarmonyOS, Nisan 2021'den itibaren Mate X2 de dahil olmak üzere Huawei Amiral Gemilerine geliyor

Bu yeni İşletim Sistemi, Akıllı TV’ler de dahil olmak üzere akıllı IoT cihazlarının köklerine inmek için bir altyapı olarak da kabul ediliyor . T o şirketin Geçen yıl getirerek ante artırdı HarmonyOS 2.0 .

Yukarıda belirtildiği gibi, başlangıçta IoT cihazları için desteği genişletti . Bunu takiben, Aralık 2020’de Akıllı Telefonlar için SDK ve Geliştirici Araç Seti’ni ve Ocak’21’den itibaren Beta sürümlerini yayınladı.

Şimdi, nihayet Amiral Gemileri için bir yiv buldu ve bu nedenle, kararlı sürümlerin H1 2021 sona ermeden önce piyasaya sürülmesini bekliyor. Henüz güncellemeyi alacak olan cihazların tam bir listesine sahip değiliz. Ancak kademeli olarak Huawei P, Mate ve Nova cihazlarına gelmesi muhtemel.

Sadece HarmonyOS değil, Huawei de App Gallery pazarını geliştirmek için çok çalışıyor . 2020 itibariyle, dünya çapında aylık 500 milyona kadar aktif kullanıcıya sahipti ve daha da genişliyor.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *