«
dev-batarya-dusuk-fiyat-nokia-2-4-geliyor

HMD Global , bazı klasik Nokia telefonlarını modern özellikler ve zarif bir tasarımla yeniden başlatmayı alışkanlık haline getirdi . Bunu birkaç yıl önce yapmaya başladığından beri, hiçbiri akıllı telefon olmayan bir avuç klasik telefonu yeniden üretti. Nokia N95’i yeniden yapma planları olduğu ortaya çıktı ve şimdi bir prototipe ve tasarım planlarına ilk kez bakıyoruz.

Nokia N95 prototipini yeniden tasarladı
Modern Nokia N95’in prototipi

Nokia N95, o günlerde popüler bir akıllı telefondu. Kaydırıcı tasarımına sahip telefon, alfanümerik tuş takımını ortaya çıkarmak için yukarı doğru veya üstte gizli bir oynatma kontrolleri kümesini ortaya çıkarmak için aşağı doğru kaydırılabilir.

Popüler YouTuber, Bay Mobile, simgeyi özel bir dizide tekrar ziyaret etmeye karar verdi ve HMD Global bunu duyduğunda, ona asla nihai ürün haline gelmeyen modern bir Nokia N95 prototipini göndermeye karar verdi.

Videoda, yeniden yapılan Nokia N95’in üç kameralı ve arkasındaki parmak izi tarayıcısı olan çerez şeklindeki kamera eviyle Nokia 3.4’e benzeyeceği gösteriliyor . Telefonun, geniş açılı bir kamera, ultra geniş açılı bir kamera ve bir LED flaş ile birlikte uzun bir hoparlör ızgarasını ortaya çıkarmak için sola doğru kaydırılabileceğini fark edene kadar kesinlikle ilginç bir tasarım gibi görünmüyor. Ama hepsi bu değil.

Arka kameranın etrafındaki halka da bir destek ayağı görevi görecek şekilde çekilebilir. Tasarım, telefonun film izlemek, görüntülü görüşme yapmak veya hatta bir tür akıllı masa saati işlevi görmek için desteklenmesine izin verdi. Harika, değil mi?

HMD Global’in Baş Ürün Sorumlusu Juho Sarvikas da dikkate aldıkları diğer tasarımları açıklamak için Twitter’a gitti. Bir taslak, yukarı doğru kaydırıldığında alttaki bir hoparlörü ortaya çıkaran dikey bir kayan tasarıma sahip telefonu gösterirken, bir diğeri cihazın öne bakan kamerayı ve bir hoparlörü ortaya çıkarmak için sola kaydırılabileceğini gösterdi. Şirket yöneticisinin paylaştığı diğer tasarımlar arasında çift sürgülü tasarım ve açılı sürgü tasarımı yer alıyor.

Ürünün tamamen terk edildiğine dair bir bilgi yok, ancak bu telefonun iki yıl önce Mi MIX 3 ve Honor Magic 2 gibi telefonlarla mobil endüstrinin bir “kaydırma aşaması” yaşadığı zaman gelmesi gerektiğine inanıyoruz .

 

                                            DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

                                            GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *