«
Huawei-Logo-red

Huawei , bölgedeki 5G ağlarında danışman olarak görev yapması için Brezilya’nın eski bir başkanını kısa süre önce işe aldı. Yeni işe alma yoluyla şirket, 5G kablosuz ağlar için yapılan açık artırmadan hemen önce yerel pazardaki daha yeni ve daha hızlı bant genişliğinin büyümesini sağlamayı hedefliyor.

Bir ZDNet raporuna göre, Brezilya’daki 5G müzayedesinin daha önce Mart 2020’de ertelenmesi planlanmıştı, ancak Koronavirüs salgını tarihi 2021’in başlarına kadar itti. Bu süre zarfında Çinli teknoloji devi Huawei potansiyel bir yasakla karşı karşıya kaldı. Bu, Brezilya’da 5G altyapısı sağlamasını engelleyecektir. Ancak şimdi şirket, bölgede siyasi nüfuz yaratan eski bir Başkanın yardımını aldı.

Huawei, aynı zamanda anayasa hukuku profesörü ve avukat olan Michel Temer’in atandığını doğruladı. Bu hareket, şirketin “tüm paydaşlara karşı şeffaf olmaya kararlı” olduğunu gösteriyor. Farkında olmayanlar için Temer, 2016’daki görevden alınmasına kadar Dilma Rousseff’in Başkan Yardımcısıydı, bu da eski devletin 2018’e kadar görevde kalan yeni devlet başkanı olmasına yol açtı. Özellikle 2019’da Temer, yolsuzlukla mücadele kapsamında tutuklandı. taskforce Operasyon Araba Yıkama.

İlginç bir şekilde, Huawei’nin Brezilya’da 5G üzerinden hukuki tavsiye almak için eski Başkan ile ilişkisi de firma için başka avantajlar da getiriyor. Temer’in ayrıca şu anki Başkan Jair Bolsonaro ile bağları var ve bu, esasen Çinli şirket için ek bir bonus. Benzer şekilde, eski lider Brezilya telekomünikasyon ajansı Anatel’in şu anki yönetim kurulu başkanının atanmasından da sorumluydu.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

BİZİ INSTAGRAM’DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *