Huawei Karşı Saldırıya Başladı, Verizon, HP ve Cisco'ya Karşı Patent Konsunda İhlal Yaptı!! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Huawei Karşı Saldırıya Başladı, Verizon, HP ve Cisco’ya Karşı Patent Konsunda İhlal Yaptı!!

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Huawei Karşı Saldırıya Başladı, Verizon, HP ve Cisco'ya Karşı Patent Konsunda İhlal Yaptı!!

ABD’nin Huawei’yi acımasız bir şekilde parçalaması ve şirketi birden fazla cephede baskı altında bulundurmasıyla, akıllı telefon satıcısının savaşmaya başladığı ve patent ihlali olan HP , Verizon ve hatta Cisco gibi birden fazla markayı hedeflediği anlaşılıyor .

Huawei Karşı Saldırıya Başladı, Verizon, HP ve Cisco'ya Karşı Patent Konsunda İhlal Yaptı!!

ABD Hükümeti’nin FRAND anlaşmalarında yapılan birkaç değişiklik, Huawei’nin yukarıda belirtilen şirketlere dava açmasına sebeb oldu. Başka bir deyişle, değişiklikler Huawei’nin bu şirketleri hedef almasını  kolaylaştırdı. Çinli teknoloji devinin ABD yaptırımlarına karşı verdiği tepki, patent ihlali iddialarının kendi teknolojisi ve Cisco ve Hewlett-Packard’dan edindiği ürünler için Verizon’dan geldiğini iddia ediyor.

Şu anda Huawei, yüzlerce patent için telif hakkı ödemelerini onlardan talep ediyor. Özellikle kaynaklar, bu olayın Çin şirketi tarafından Verizon ve tedarikçilerinin gizli bilgileri hakkındaki mahkeme keşfini zorlamak için de kullanılabileceği ihtimalini ortaya koydu. Daha basit bir şekilde, Huawei rakibinin ürünlerine ve teknolojisine derinlemesine erişim elde edebilecekti.

Huawei Karşı Saldırıya Başladı, Verizon, HP ve Cisco'ya Karşı Patent Konsunda İhlal Yaptı!!

Olayların dönüşü beklenmedikti, en azından ABD hükümeti Huwaei’nin ABD patent yasasını Amerikan şirketlerine karşı çevireceğini göz önünde bulundurmadı. Ayrıca, bu durum yakın gelecekte yerel şirketlere daha fazla zarar verebilme ihtimaline sahip.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: