«
images

Çinli teknoloji devi Huawei , her ikisi de en yeni iki AMD Ryzen CPU’dan birine (Ryzen 5 veya Ryzen 7) sahip olan Matebook D 14 ve D 15 dizüstü bilgisayarlarının yükseltilmiş sürümünü duyurdu . Huawei Matebook D 14 ve Matebook D 15, esas olarak cihazlar için daha iyi performans ve daha fazla güç verimliliği sunacak olan CPU’ları ile ilgili öncekilerden farklıdır . Ekran boyutları, pil gücü, form faktörü ve diğer temel özellikler ve ölçüler, önceki modellerde olduğu gibi aynı kalır.

 

Huawei Matebook D14 ve D15 Dizüstü Bilgisayarlar, En Yeni AMD Ryzen 5000 SoC'lerde Çalışıyor

 

Belirttiğimiz gibi, yeni dizüstü bilgisayarlarda bulunan AMD Ryzen 5 veya 7 yonga seti, yükseltmenin ana noktasıdır. Her iki cihaz da 16 GB RAM ve 512 GB dahili depolama kapasitesine sahip olacak. Pil kapasitesi 56Wh ve 65W hızlı şarj özelliğinde aynı kalıyor. D 15 için 15 ”ekrana kıyasla daha küçük 14” ekrana sahip olan D 14 modeli ile her iki cihaz arasında bazı farklılıklar vardır. Cihazda USB Type-C, 2.0 ve 3.2 dahil olmak üzere farklı giriş portları vardır, HDMI ve bir ses girişi. Hem Matebook D 14 hem de D 15’teki öne bakan kamera klavyenin içinde gizlidir ve düğmeye her basıldığında açılır.

AMD Ryzen 7 yongası, Ryzen 5’ten daha güçlüdür ve cihazların performansına çok fazla güç katar. Her iki model varyantında da bir Radeon Vega GPU bulunur. Performans ölçümleri ve hız açısından, Ryzen 5’in altı çekirdeği vardır ve maksimum 4.0 GHz hızına ulaşabilirken, Ryzen 7’nin 8 CPU çekirdeği vardır ve maksimum 4.4 GHz’e ulaşır.

Hem Matebook D 14 hem de D 15 1 Haziran’da piyasaya sürülecek. Yeni dizüstü bilgisayarların öncekilerden biraz daha pahalı olmasını bekliyoruz. Gümüş ve Derin Uzay Grisi renk seçenekleriyle satışa sunulacaklar.

 

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *