«
huawei

Huawei, Amerika Birleşik Devletleri tarafından uygulanan yaptırımlardan ciddi şekilde etkilendi . Çin devi, büyük sorunlarla karşılaşmasına rağmen, düzenli olarak yeni ürünler piyasaya sürerek yolculuğunu kendi hızında ilerletmeye devam ediyor.

Eğilimi sürdüren Huawei’nin, programa göre önümüzdeki yılın başlarında amiral gemisi P50 serisi akıllı telefonlarını piyasaya sürmesi bekleniyor . Şimdi yeni bir raporda, şirketin P50 serisi akıllı telefonlarla birlikte yeni bir tablet de piyasaya süreceği iddia ediliyor.

Huawei, Önümüzdeki Yıl P50 Serisi Telefonlarla Birlikte HarmonyOS Destekli Tableti Piyasaya Sürecek

Tabletin öne çıkan özelliği, adından da anlaşılacağı gibi özellikle tablet cihazlar için tasarlanmış olan PadOS HongMeng işletim sistemini çalıştıracak olmasıdır. Farkında olmayanlar için HongMeng, Huawei’nin kendi HarmonyOS’unun Çince adıdır .

Söz konusu tabletin, 120 Hz yenileme hızı ve ekranı çevreleyen ultra dar çerçeveler sunan 12,9 inç OLED ekrana sahip olması bekleniyor . Cihazın metalden yapılmış gövdesi ince ve hafif olacaktır.

Huawei, Önümüzdeki Yıl P50 Serisi Telefonlarla Birlikte HarmonyOS Destekli Tableti Piyasaya Sürecek

İşlemciye gelince, cihaz , Huawei Mate 40 serisine güç veren aynı yonga seti olan şirketin kendi Kirin 9000 yonga setinden güç alabilir. Raporda, ürünün şirketin MatePad serisine ait olacağından bahsediliyor.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *