«
huawei-logo1

ARM silikonlarına dayalı bilgisayarlar gelecek olarak lanse ediliyor. ARM yonga setlerinde çalışan birden fazla Microsoft Windows 10 makinesi olmasına rağmen , ilk ürünlerini geçen yılın sonlarında piyasaya sürmesine rağmen bu segmentin lideri Apple . Huawei’nin de Aralık 2020’nin sonlarından bu yana bu gruba katıldığı bildirildi . Şimdi, aylar sonra, Huawei’nin ilk ARM dizüstü bilgisayarı resmi olarak Çin’deki bir perakendeci tarafından listelendi.

HUAWEI Qingyun L410

Huawei’nin ilk ARM dizüstü bilgisayarı HUAWEI Qingyun L410 olarak adlandırılır. Bu dizüstü bilgisayar yalnızca Çin’deki şirketler ve devlet kurumları tarafından satın alınabilir. Her şeyden önce, şirket henüz resmi olarak açıklamadı.

Bu dizüstü bilgisayarın varlığı ilk olarak Aralık 2020’de bildirildi. Aylar sonra bile Huawei resmi olarak açıklamadı. Bunun yerine, dizüstü etti edilmiş listelenen e-Ticaret dev JD (Jingdong) tarafından.

Listelere göre, HUAWEI Qingyun L410 dizüstü bilgisayar, 8GB RAM ve 256GB SSD ile birleştirilmiş ARM tabanlı HiSilicon Kirin 990 SoC tarafından desteklenmektedir. İşletim sistemi ile ve işletim sistemi varyantları olmadan mevcut olacaktır. 

Maalesef bu defter hakkında pek bir şey bilinmemektedir, çünkü listeler düzgün bir açıklamadan yoksundur.

HUAWEI Qingyun L410, Şirketin İlk ARM Dizüstü Bilgisayarıdır.

Bununla birlikte, ITHome’a göre , bu dizüstü bilgisayar bir Linux dağıtımı olan UOS’u (Unity İşletim Sistemi) çalıştırıyor. Ancak gelecekte HarmonyOS’a güncellenecektir . Ayrıca, çoğu HUAWEI ve HONOR markalı dizüstü bilgisayarda olduğu gibi, klavyeye entegre bir açılır web kamerası ve gömülü parmak izi sensörlü bir güç tuşu içerir.

Ayrıca, dizüstü bilgisayar Derin Uzay Grisi renkli kaplamalı metal bir yekpare tasarıma sahiptir. 3: 2 en-boy oranına sahip 14 inçlik 2K ekran ve termalleri düşük tutmak için Shark Fin 2.0 soğutma fanı sergiliyor. Boyutlar ve ağırlık söz konusu olduğunda, kalınlığı 15,9 mm’dir ve 1,49 kg ağırlığındadır.

Teknik özelliklere ve görünüme göre, HUAWEI Qingyun L410, HUAWEI MateBook B5-420 adlı başka bir kurumsal Huawei dizüstü bilgisayarına dayanıyor gibi görünüyor .

 

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *