«
Windows 10

Microsoft’un 2019’daki sonbahar etkinliği sırasında, üç yeni ürün Surface Duo ve Surface Neo çift ekranlı cihazlar ve Windows 10X OS duyurdu. Başlangıçta, Windows 10X çift ekranlı cihazlar için tasarlandı, ancak daha sonra dizüstü bilgisayarlar gibi tek ekranlı cihazlar için mevcut olacağını iddia etti . Bir , Windows 10X nihai benzeri yapı bu yılın başlarında sızdırılmış almıştı. Yeni bilgiler, şirketin Windows 10X işletim sistemini durdurduğu bildirildi.

Android işletim sistemi üzerinde çalışan Surface Duo, cansız bir yanıtla karşılandı. Surface Neo’nun yerleşik Windows 10X ile gelmesi bekleniyordu Microsoft’un Mayıs 2020’de önce tek ekranlı cihazlara getirileceğini iddia etmesinden sonra Neo hakkında pek bir şey duyulmadı .

Windows 10X’in Chrome OS gibi basitleştirilmiş bir deneyim sunması bekleniyordu. Petri’ye göre, Microsoft’taki yeni gelişmelere aşina olan kişiler, şirketin Windows 10X işletim sistemini arka yakıcıya koyduğu bildirildi. Bunun yerine şirket, Windows 10 işletim sistemi deneyimini geliştirmeyi planlıyor.

Microsoft Windows 10X'in Rafa Kaldırıldığı Bildirildi

 

Microsoft’un bu yılın ilerleyen günlerinde yenilenmiş bir UX ile Windows 10’un yeni bir sürümünü duyurması bekleniyor. Kullanıcılara yenilenmiş bir kullanıcı arayüzü sunabilir. Raporlar, Microsoft’un 10X üzerinde çalışmayı bırakmış olabileceğini, ancak bazı öğelerinin bu yılın sonlarınd

 

a Windows 10’a ulaşmasının beklendiğini gösteriyor.

Bir Canalys pazar araştırması, Chromebook’un satışlarının 2021 yılının ilk çeyreğinde yüzde 265 arttığını ortaya koydu. Microsoft’un, Chrome OS’ye rakip olacak bir ürüne ihtiyacı var. Windows 10’un yeni sürümünün Chrome OS ile rekabet edip edemeyeceği henüz belli değil.

 

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *