İçeriden bilgi almak çok yakında duyurulurken LG mobil kapanma görünürde | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

İçeriden bilgi almak çok yakında duyurulurken LG mobil kapanma görünürde

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

İçeriden bilgi almak çok yakında duyurulurken LG mobil kapanma görünürde

LG’nin zorlu akıllı telefon işinin kaderi, görünüşe göre Güney Koreli şirketin bölümü satma girişimlerinden vazgeçtiği ve bunun yerine tamamen kapatıldığını duyurmaya hazırlandığı bildirildi. Cep telefonunda yenilik yapma girişimleri Samsung, Apple ve diğerleri tarafından sürekli olarak gölgede bırakıldığı için LG için zaman zor oldu.

Adil olmak gerekirse, bu girişimler her zaman hedefe ulaşmadı. LG’nin amiral gemilerindeki yinelemeli yaklaşımı, rakiplerinin büyük bütçeli pazarlaması karşısında dikkat çekmekte zorlanırken, çift ekranlı telefonlarla yaptığı deneyler, yarışmadaki katlanabilir ekranlı cihazlara kıyasla hantal göründü. LG , Ocak ayında CES 2021’de piyasaya sürülen ilk katlanabilir telefonuyla bu yıl her şeyi değiştirmeye hazır gibi görünse de, bu cihazın gerçekten üretime geçme olasılığı giderek daha kötü görünüyordu .

LG’nin mobil bölüm için bir talip avladığına dair düzenli söylentiler ve sızıntıların altını çizdi. Bu sürecin etrafındaki gevezelik, her şeyin boşuna olduğunu öne sürdü, ancak bu hafta başlarında sızıntılar, nihai bir kapatmanın boru hattında olacağına dair söz verdi . Bu, kaynakların The Korea Times’ın şu anda neredeyse kesin göründüğünü söylediği bir şey .

Akıllı telefon işini Vitenam’s Vingroup ve diğer sözde ilgili alıcılara satmayı deneyen – ve başaramayan – rapor, LG Electronics’in artık her zaman para kaybeden bölümünde olacağını söylüyor. Kamuoyuna duyurunun, LG’nin bir yönetim kurulu toplantısı düzenleyeceği 5 Nisan’da gerçekleşeceği tahmin ediliyor. LG yetkilileri özellikle sızıntılar hakkında yorum yapmayı reddetti.

İsimsiz sözcü, “Söyleyebileceğimiz tek şey, her olasılığın açık olduğudur” dedi. “Bunu şu anda teyit edemiyor olsak da, mobil iletişim işimizin belirli yönünü açıklayacağız.”

İçeriden bilgi almak çok yakında duyurulurken LG mobil kapanma görünürde

Kalan LG telefon hayranları için bir hayal kırıklığı olsa da, LG’nin işlerinin geri kalanı düşünüldüğünde şüphesiz mantıklı bir strateji olacaktır. Devam eden salgına rağmen şirket, 2020 yılında bir önceki yıla göre yüzde 31’in üzerinde artışla 2,85 milyar dolarlık rekor işletme karı kaydetti. 2020’nin 4. çeyreğinde satışlar özellikle 3. çeyreğe göre yüzde 11 arttı ve on iki ay önceki aynı döneme kıyasla neredeyse yüzde 17 arttı.

LG, kârdaki artış için araç bileşenlerine ek olarak birinci sınıf ev aletleri satışları ve OLED TV talebini de hesaba kattı. Nitekim, cihazlar söz konusu olduğunda, LG’nin 2020 4. Çeyreği, şirketin tarihindeki en iyi çeyrek oldu.

Buna karşılık, LG, mobil cihazlarda hayal kırıklığı yaratan performans için 4G LTE yonga seti sıkıntısının yanı sıra, “yurtdışı pazarlarda birinci sınıf akıllı telefonların yavaş satışlarından” bahsetti. LG’nin diğer ekipleri için nispeten iyimser tahminlerinin aksine, bu bölüm için görünüm oldukça hüzünlü kaldı.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: