«
huawei

Birleşik Krallık hükümeti, ülkenin telekom ağlarının güvenlik standartlarını artıracağını iddia ettiği Telekomünikasyon Yasasını çıkardı. Şirketleri ekipmanı yüksek riskli satıcılardan kaldırmaya zorlamayı amaçlamaktadır.

Reuters tarafından bildirilen bu yeni yasanın bir parçası olarak , İngiltere’deki telekom şirketleri, Huawei gibi tedarikçiler tarafından yapılan ekipmanı kullanma yasağına aykırı bir davranış yapılırsa şirketin cirosunun yüzde 10’una veya günde yaklaşık 133.140 $ para cezasına çarptırılabilir.

Huawei Logosu

Bu konuda yorum yapan Dijital Sekreter Oliver Dowden, “Bu çığır açan yasa, İngiltere’ye dünyadaki en zorlu telekom güvenlik rejimlerinden birini verecek ve ağlarımızı korumak için gerekli önlemleri almamıza izin verecek.”

Bu yasa tasarısına yanıt olarak, Huawei Başkan Yardımcısı Victor Zhang, “kararın siyasi amaçlı olduğunu ve risklerin adil bir değerlendirmesine dayanmadığını söyledi. Britanya’yı dijital yavaş çizgiye taşıyacağı ve Hükümetin seviye yükseltme gündemini riske atacağı için kimsenin çıkarına hizmet etmiyor. “

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

  1. Kaplan

    Birçok yeni güncel haberleri buradan görmek gerçekten güzel sürekli takip ediyorumAyrıca huawei artık yeni telefonumun adı kaliteyi ucuzlukla birleştirdiler Allah razı olsun