Instagram AR Filtreleri İçin Yeni Bir Özellik Deniyor! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Instagram AR Filtreleri İçin Yeni Bir Özellik Deniyor!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Instagram AR Filtreleri İçin Yeni Bir Özellik Deniyor!

Bir süredir Instagram’ın AR filtrelere hakkında konuşmuyorduk. Yeni ortaya çıktığı kadarıyla Instagram, AR filtreleri için yeni bir özelliği deniyor.

.

Bir mobil uygulama geliştiricisi olan Alessandro Paluzzi, Instagram’ın yakın zaman içinde çalıştığı ortaya çıkan yeni bir özellik hakkında Twitter üzerinden paylaşım yaptı. Instagram’ın etkileşimli artırılmış gerçeklik efektleri için bazı iş birliği araçları getirmesinin muhtemel olduğunu gösteren Twitter paylaşımlarında bazı ekran görüntülerini paylaştı.

.

Instagram AR filtreleri ”etkileşimli” hale gelecek gibi…

.

Instagram bir süre önce, Polaroid AR Etkisi, AR lensi, Luke Hard’ın Delorean AR deneyimi, Notre-Dame AR efekti, GTA III AR deneyimi, AR Game Angel Wings gibi farklı filtreleri kullanıcılara sundu.

.

Bunun yanında Instagram, Artırılmış Gerçeklik(AR) araçlarını tanıttı. Kullanıcılara Instagram’da artırılmış gerçeklik konusunda daha iyi bir deneyim sunmak için araçlar zaten mevcuttu. Yine de Facebook ve Apple gibi ünlü teknoloji devleri AR gözlükleri ve diğer cihazları geliştirirken, Instagram da bunlara uyumlu araçlar geliştirmeye tüm hızıyla devam ediyor.

Instagram’ın üzerinde çalıştığı yeni özellik, kullanıcılar için etkileşimli AR deneyimi için iş birliği kontrolleri getirecek gibi duruyor. Paluzzi’nin paylaştığı iki ekran görüntüsüne göre, bu yeni bir AR efekti veya kullanıcıların etkileşimli AR seçeneklerini olanak tanıyan yeni bir işlevsellik sunabilir.

.

Farklı kullanıcılar arasındaki etkileşimi artıracak bu yeni özellik Instagram’ın işlevselliğini artırabilir. Yine de elbette bu özellik hakkında her detay, resmi olarak piyasaya sürüldüğünde bilinecek.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
 • Halil5 ay önce
 • Gerçekten çok iyi ve keyifli olacağını düşünüyorum 😃

%d blogcu bunu beğendi: