Instagram Hesaplarını Bulmak Kolaylaştı! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Instagram Hesaplarını Bulmak Kolaylaştı!

avatar

Zehra Canbaz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Instagram Hesaplarını Bulmak Kolaylaştı!

İnstagram , uzun süre önce kullanıma sunduğu Ad Etiketi özelliği ile kullanıcıların özel çıkartmalar oluşturmasını ve diğer kişilerin bu çıkartmaları uygulamaya okutarak sizi ekleyebilmesini hedefledi. Bu özelliğin günlük hayatta neredeyse hiç kullanılmaması üzerine Instagram QR kod özelliği karşımıza çıktı.

İnstagram QR Kod Özelliği Kullanıma Sunuldu!

Geçtiğimiz yıl Japonya’da kullanıma sunulan ve şu anda tüm dünya genelinde aktif edilmesine karar verilen özellik, adından da anlaşılabileceği üzere QR kodlar oluşturmanıza olanak sağlıyor. İnstagram uygulamasından bağımsız bir şekilde QR kodları tarayabilen herhangi bir kamera uygulamasına oluşturduğunuz kodu okutarak hesabı görebiliyor ve çeşitli bilgilere erişebiliyorsunuz.

  İnstagram

QR kodlar özellikle işletmeleri hedefliyor. Zira kullanıcı, QR kodu okuttuğunda işletmenin Instagram hesabını görmekle sınırlı kalmıyor, aynı zamanda varsa mağazasından alışveriş yapabiliyor veya açılış kapanış saatlerini görebiliyor.

İnstagram

QR kod oluşturmak için Instagram’ın Ayarlar menüsüne tıklamak ve açılan pencere QR kod seçeneğine tıklamak gerekiyor. Ancak bu özellik kademeli bir şekilde kullanıcılara sunulduğu için şu anda o bölümde Ad Etiketi yer alıyor.

Ad etiketi demişken, bu özelliğin kullanımdan kaldırılacağını bir kez daha belirtmek isteriz.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: