Mobil

BiP Virüs Zamanlarında Kullanıcı Sayısını 5’e Katladı

Mobil uygulama analiz servisi AppAnnie, “Türkiye’de koronavirüsün Mobil Uygulama Ekonomisine Etkisi” isimli Nisan 2020 raporunu yayınladı. Raporda en iyi yükseliş gösteren video/sohbet uygulaması BiP olarak açıklandı. Konuyla ilgili Turkcell’den de bazı veriler paylaşıldı.

.

BiP kullanıcı sayısı tam 5 kat arttı

.

Salgın döneminde evden çalışmak zorunda kalanların görüntülü görüşme süreleri de önemli derecede arttı. Bu süreçte en fazla indirilen uygulamalardan biri de BiP oldu. Açıklanan verilere göre BiP’te görüntülü görüşme süresi, son 2 ayda 33 kat artış gösterdi.

.

Konuyla ilgili açıklama yapan Turkcell Dijital Servisler ve Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ataç Tansuğ şunları söyledi:

.

“Bu dönemde BiP’in indirilme sayısının aylık yüzde 50 artış gösterdi ve toplamda 45 milyona ulaştı. AppStore ve Google Play’da kendi kategorisinde birinci sıraya yükselen uygulama sadece mobilden değil, aynı zamanda internet tarayıcısı üzerinden bilgisayarlardan da kullanılabiliyor. BiP’in bu alanda da son dönemde kullanıcı sayısı 5 kat arttı”

.

bip

.

Tansuğ aynı zamanda güvenlik konusunun da altını çizdi. “Bu dönemde kullanıcıların yoğun olarak uzaktan erişim, toplantı, eğitim ihtiyaçlarını karşılama ihtiyacının farkındayız ve bu konuda da üzerimize düşen görevi yerine getirmek için BiP Web üzerinden uzaktan toplantı çözümü üzerinden çalışmalarımıza başladık. Uzaktan toplantı çözümlerinde tüm dünyada da yankılanan en önemli konu güvenlik” diyen Tansuğ, “Kullanıcılarımızın güvenli bir altyapıda, tüm iletişimlerini şifreli ve korumalı bir şekilde gerçekleştirebilmeleri en önemli önceliğimiz” açıklamasında bulundu.

.

bip

.

AppAnnie’nin raporunda ise BiP’in hem Google Play’deki indirme hem de aktif kullanıcı sayısında gözle görülür bir artış olduğu belirtildi.

.

Turkcell’in Sağlık Bakanlığı’yla birlikte salgınla mücadele kapsamında BiP üzerinden açtığı bilgilendirme ve 7/24 danışma hizmeti sunduğu bir kanalı bulunuyor. BiP kullanıcıları operatör bağımsız Keşfet bölümünde yer alan Sağlık Bakanlığı kanalından COVID-19 testi yapabiliyor, şüpheli durumlarda ise ALO 184 Sağlık Bakanlığı İletişim Merkezi Danışma Hattı’na ücretsiz ulaşılabiliyor. Ayrıca Dr. Mehmet Öz ve Ekibi kanalında COVID-19’dan korunma yolları, sağlıklı yaşam ve salgın döneminde oruç tutma odaklı içerikler bulunuyor.

.

BiP kullanıcı sayısının dünya çapında 45 milyona ulaşmış olduğunu da belirtelim.

.

bip

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

.

Facebook ’da bizi takip etmeyi unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: