«
INSTAGRAM

Dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram gün geçtikçe yeni özellikler kazanıyor. Kullanıma açıldığından beri pek çok yenilik kazanan uygulamada birisi sizi engellediğinde bunu anlık bir bildirim ile öğrenemiyorsunuz.  Peki, Instagram’da engelleyenleri öğrenmek için neler yapabilirsiniz?

.

Instagram’da Engelleyen Kişileri Nasıl Tespit Edersiniz?

.

Instagram’da Sizi Engelleyenleri Öğrenmek İçin Bazı İpuçları

.

İlk aşamada birisinin sizi engelleyip engellemediğini öğrenebilmek için Instagram’daki arama çubuğuna kişinin kullanıcı adını yazmanız gerekiyor. Eğer çıkmıyorsa sizi engellemiş olma ihtimali bulunuyor. Bunu kesin olarak öğrenmek için sizi engellediğini düşündüğünüz kişiyi tarayıcı üzerinden hesabınıza giriş yapmadan aramayı deneyin. Eğer hesap tarayıcı üzerinden arandığında çıkıyorsa bu kişi sizi engellemiş demektir. Ancak hesap tarayıcı tarafında da aratıldığında çıkmıyorsa muhtemelen hesabını kapatmıştır, o yüzden endişe etmenize gerek yok.

.

Instagram’da Engelleyen Kişileri Nasıl Tespit Edersiniz?

.

Kişi hesabını sildiyse veya devre dışı bıraktıysa, ‘Üzgünüz, bu sayfa mevcut değil’ yazan bir sayfa ile karşılaşmanız da mümkün. Ayrıca başka bir telefondan sizi engellediğini düşündüğünüz kişinin Instagram hesabını arayabilirsiniz. Bir başka yöntemde ise kişinin profiline eski yorumlardan veya DM’ler aracılığıyla erişebiliyorsanız, engellenmemişsinizdir.

.

Bunun dışında bir de uygulama mağazalarında ücretli ve ücretsiz olarak sunulan Instagram’da sizi engelleyenleri anlık olarak gösteren ve size bildirim gönderen uygulamalar bulunuyor. Bu uygulamaları kullanan binlerce insan olsa da bu yöntemin pek de güvenilir olmadığını belirtmekte fayda var.

.

Yukarıdaki yöntemlerle sizleri engelleyenleri görebilirsiniz ancak bir de sonuçsuz kalacak yöntemler bulunuyor. Bunlar arasında engellendiğiniz kişiye mesaj atma yöntemi yer alıyor. Birisi tarafından engellenseniz bile o kişiye mesaj gönderebilirsiniz ancak mesajlarınız karşı tarafa ulaşmaz. Gönderdiğiniz bu mesajlar sizi engelleyen kişi engelinizi kaldırsa bile karşı tarafa ulaşmayacak. Bu nedenle mesaj göndermeniz sonuçsuz kalacaktır.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

.

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *