«
INTEL

Bilgisayar ürünleri üreten Çinli bir şirket  BMAX, kendi iç pazarında BMAX MaxBook Y13 Pro olarak isimlendirilen yeni bir dizüstü bilgisayar piyasaya sürdü . İlk bakışta cihaz, Lenovo YogaBook serisi dizüstü bilgisayarlara oldukça benziyor. Pro BMAX MaxBook Y13 ultra ince 2-in-1 360 derece dönüştürülebilir tasarımı bulunmaktadır. Şirket altı farklı kullanım moduna sahip olduğunu ifade ediyor bunlar Tablet, Taşınabilir, Çizim Pedi, Dizüstü Bilgisayar, Stand ve Çadır.

BMAX MaxBook Y13 Pro

Ekranın etrafında 5 mm ultra dar çerçeveleri bulunnmaktadır ve cihazdaki tam boyutlu arkadan aydınlatmalı klavye çerçevesiz bir tasarıma sahiptir. Alüminyum alaşımlı gövde kullanılarak yapılan dizüstü bilgisayar yalnızca 14,7 mm inceliğinde ve 1,2 kg ağırlığındadır.

Teknik özelliklere gelince, cihaz 1920 x 1080 piksel ekran çözünürlüğü sunan 13,3 inç Full HD IPS ekrana sahip. 10 noktalı hassas dokunuşu destekler ve yüzde 81,7 ekran / vücut oranı var.

BMAX MaxBook Y13 Pro

Kaputun altında, dizüstü bilgisayar 2.7GHz’de saat hızına sahip bir Intel Core m5-6Y54 işlemci tarafından destekleniyor. 14nm sürecine dayanan yonga seti, 4MB akıllı önbelleği destekliyor ve Core m3-6Y30’a göre yüzde 25 daha hızlı olduğu iddiasında bulunuyor.

Cihazdaki grafik bölümü, saat hızı maks. 900MHz olan Intel HD Graphics 515 tarafından işlenir. Önceki nesil Intel HD 5300’e göre yüzde 40 performans sunduğu iddiasında bulunuyor. Dizüstü bilgisayar, 8GB RAM ve 256GB dahili depolama kapasitesi vardır. Cihaza ek M.2 SATA SSD depolama eklemek için bir M2 yuvası da aynı zamanda bulunuyor.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *